Turnus rehabilitacyjny, dzień 6, 5.05.09

dzień 6

Kocham te dzieciaki, ale potrzebuję odpoczynku. Wymuszone przerwy po posiłkach naprawdę nie pozwalają się zregenerować. Moja choroba utrzymuje się dalej, mam kaszel jak stary gruźlik. Daje radę. Myślę, że nawet bardzo dobrze. Dziewczyny mnie słuchają. Dzisiaj tylko raz E. i M. powiedziały, że nie lubią jakiejś surówki i nim się obejrzałam miały ją nałożoną na talerzu. Respekt 😉
Czuje się naprawdę szczęśliwa i spełniona. Najgorzej miało być na początku, ale już przeżyłam. Wszyscy się pochorowali, bo w ośrodku jest zimno. W łączyli ogrzewanie,ale za późno. Niestety. Jakoś przeżyjemy. Nauczyciele co chwilę pytają jak się czuje, pewnie są w strachu, że nie będę w stanie opiekować się dziećmi.
Dziś dzieci mają dyskotekę. Tym razem się przejdę. Przedwczoraj studenci mieli wolne. Ciekawe jak bawią się dzieci z niepełnosprawnością umysłową. W zasadzie doszłyśmy z Natalią do wniosku, że już nie zauważamy jakiejkolwiek różnicy. Nie traktujemy ich jak ludzi chorych, lecz jak normalne dzieciaki z normalnymi, czyli banalnymi problemami. Jak to nastolatkowie – zakochują się , kłócą, obrażają. Pomalowałyśmy dziewczynom paznokcie, zrobiłyśmy makijaż, cieszyły się niesamowicie:)
***
Na dyskotece było wspaniale. Nikt nie krępował się tańczyć, każdy na swój sposób, bez poczucia jakiegokolwiek rytmu. Dużo śmiechu i niezła zabawa. E. – dziewczynka z zespołem downa tańczyła lepiej niż niejedna Britney Spears, zapewne naoglądała się teledysków z erotycznymi tancerkami. Hehe, taka mała a wymiatała:P chłopcy chorzy, a w zasadzie dorośli już faceci, chorzy na jeszcze nie wiem co.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s