Turnus rehabilitacyjny, dzień 14 , 13.05.09

Dzień 14(ostatni)

Dziś ostatni dzień pobytu, jutro wyjeżdżamy. Z jednej strony chce się już wracać do przyjaciół, z drugiej chce zostać z tymi dziećmi. Zżyłyśmy się z nimi bardzo.
***
Ledwo mówimy, trzeba nieraz głośno krzyknąć do 10 osób ‚załóżcie wszyscy kaptury’ albo ‚ idziemy teraz na lewo’. Masakra!
***
Dzisiaj M. znów miała bunt. Kłamała mi w żywe oczy, że zjadła dwie kromki chleba a nie jedną. K., M. i E. stanęły po mojej stronie i przyznały mi racje. Spasowała. Później, kiedy powiedziałam,  że ma ubrać adidasy, bo wieczór w japonkach wygląda tu nieciekawie, powiedziała mi głośno; ‚NIE’. Na to ja ‚TAK’,  ona ‚ powiedziałam, że nie!’ Ja :’ powiedziałam, że tak, a jak nie ubierzesz, to nie pójdziesz na dyskotekę’ Nim się obejrzałam miała adidasy na nogach.
***
Dałyśmy swoim dziewczynom pocztówki z podziękowaniem za miły wyjazd i złotymi myślami. K. napisałam myśl Paulo Coelho ‚Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.’ M. : ‚To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest takie fascynujące. ‚ M. : ‚Ciągle mamy nadzieję – i we wszystkich sprawach lepiej mieć nadzieję niż ją stracić.’E. : ‚Celuj w księżyc. Nawet jeśli nie trafisz będziesz pomiędzy gwiazdami.’  A.  natomiast : ‚ Kropla uśmiechu znaczy więcej niż ocean rozumu’
***
Dziś przy pożegnaniach krzyknęłam J. ,cześć J.’. Odpowiedział mi ,hej’. Szok ;ooo
Jejku!! Dzieciaki nam zrobiły pożegnanie na końcu dyskoteki. Byliśmy mile zaskoczeni. Dostałam od mojej grupy dziewcząt obrazek z mewami, z podpisami i rysunkami z tyłu. Każda namalowała coś. Dzieciaki już pytały kiedy będziemy je odwiedzać. bardzo się wzruszyliśmy…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s