8 dni po zakończeniu turnusu

Wstałam po krótko trwającym śnie już o 7. Ogarnęłam się. Wyszłam. Pomyliłam drogi. Deszcz. Biegłam jak oszalała. Nie. Nie mogłam się spóźnić na przerwę w szkole specjalnej!:)
***
Dzieci przywitały mnie i (…) z wielkim entuzjazmem. Cieszyły się bardzo, że przyszłyśmy je odwiedzić. Chyba nie dowierzały, że składane im obietnice zostaną dotrzymane. Nawet (…), która lubiła się buntować na mój widok uśmiechnęła się od ucha do ucha. Dzieciaki przytulały się, witały. Nawet jeden autystyk mnie pamiętał. Z całą gromadą zwiedzałyśmy szkole. Zakochałam się w tym miejscu. Gdyby nie sesja, mogłabym tam przychodzić co kilka dni. Rozmawiałyśmy z jedną nauczycielką. Spytała kto miał w grupie (…) To kolejny dowód na to, że jest jednym z najcięższych dzieci w szkole. Pytała czy było ciężko i jak sobie radziłam. Po zakończeniu przerwy poszłyśmy do pani (…) Powiedziałam, że A. nigdzie nie było. Zaprowadziła nas na lekcje.
A. gdy mnie zobaczyła,  była w szoku. Przybiegła i krzycząc z niesamowitą radością ‚pani Iiiii’, przytuliła się do mnie i zaczęła kołysać. Trwało to ileś minut. Nie pamiętam, żeby ktoś tak silnie zareagował na moją obecność. (…) za mną tęskniła. Kiedy odkleiłyśmy się od siebie, wypytywałam ją czy pamięta jak jadła gofry, czy mama jej pranie zrobiła itd. Pani (…) i (…) stały obok i same były zdziwione tak wielkim entuzjazmem A. Pani K. mówiła; ‚ popatrzcie, ona nie potrafi z tej radości mówić. widzicie? ona ma dosłownie łzy w oczach’. Moje serce rosło z prędkością światła. Przy pożegnaniu ściskała mnie tak mocno, że czułam jak zebra wbijają mi się w żołądek.  Obiecałam,ze przyjdę na festyn z okazji dnia dziecka 6 czerwca. Cieszyła się.
***
Wracałam w deszczu. Wracałam z uśmiechem na twarzy i zapełnionymi od łez oczyma. Dla takich chwil warto żyć! To właśnie takie chwile są źródłem mojej życiowej satysfakcji!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s