„Podziel się posiłkiem”-koordynacja, dzień pierwszy

Wstałam o 7 rano. Umyłam się. o 8:20 rozpoczęłam pieszą, godzinną trasę do Tesco. Czekał tam na mnie (…), który razem ze mną był koordynatorem zbiórki publicznej „Podziel się posiłkiem”. Angela dostarczyła nam identyfikatory i inne potrzebne rzeczy. Otrzymałam koszulkę z logo Banku Żywności ( jestem fanką koszulek prospołecznych!).
Wolontariusze zmieniali się co 3,5 godziny. Naszym zadaniem było dopilnować, by wszystko grało i nie zrobili bałaganu. ( W tamtym roku w jednym z marketów odstawili taką chałę, że więcej zbiórek tam sobie nie życzą!) Kursowaliśmy więc, niemal nieustannie drogą Tesco-Intermarche-Auchan. Wolontariusze byli z gimnazjum, nie było  z nimi problemu. No może nieco z jedną trójką dziewcząt, ponieważ lubiły stawać tyłem do ludzi, zagadać się i zapomnieć, że mają rozdawać ulotki:P
Koło 14 (…) pojechał coś zjeść, ale jak się okazało już nie musiał wracać, bo zbiórka w Intermarche i Auchan skończyła się wcześniej (wolontariusze się wycofali). Ja zaczekałam na zmianę grupy o 17, przekazałam co miałam i mogłam wracać do akademika. Policzyłam. Przeszłam dzisiaj 325 minut, jak nie więcej!:)
Generalnie w Zielonej Górze zbiórka cieszyła się największym zainteresowaniem w Biedronkach i marketach Netto. M.in. w Tesco i Auchan burżuazja omijała nasze wózki szerokim łukiem. Wynikła z tego pewna zależność; ludzie, którzy żyją na średnim i niższym poziomie ekonomicznym są bardziej skorzy do pomocy. Myślę, że bardziej rozumieją to, że ktoś, ZWŁASZCZA DZIECKO, może znaleźć się w ciężkiej sytuacji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s