Warsztaty dot. autyzmu

Dziś na zajęcia z metodyki pracy z dzieckiem niepełnosprawnym przyszły przedstawicielki „Dalej Razem”. B. znałam, bo była koordynatorem wolontariatu, K. tylko z widzenia.
Prowadząca spytała kto ma jakieś doświadczenia z autyzmem. Ja odparłam, że jestem właśnie u nich wolontariuszką. Moja wykładowczyni „oooooo” – mile zaskoczona. Kasia powiedziała, że się cieszy i będzie miło jak będę dopowiadać : – )
Przeprowadzono nam kilka ćwiczeń, jakie miałam na szkoleniu w listopadzie. Dziewczyny słuchały, a ja po przeczytaniu iluś książek chciałam krzyczeć ‚ja wiem, ja to już wiem, tak bardzo lubię ten temat!’ – oczywiście się powstrzymałam. Czułam jakby mówiono o części mnie. Tak wolontariat w tym Stowarzyszeniu stał się częścią mnie, wskazał kierunek drogi, zrodził marzenia. Jestem wręcz zafascynowana.
Dowiedziałam się, że jest możliwość odbycia stażu w tym Stowarzyszeniu dla wcześniejszych wolontariuszy. Byłabym wniebowzięta, gdyby i mi było dane tam odbyć staż.
Dziewczyny powiedziały, że wszyscy pracownicy, terapeuci, pedagodzy w SPOA byli wcześniej wolontariuszami, nikt nie przyszedł tam z zewnątrz. Mam wielkie nadzieje, które każdego dnia rośnie. Po studiach chciałabym tam pracować…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s