Ósmy dzień turnusu (15.5.10)

(…) nie rozpoznaje programów telewizyjnych. Nie wie, że w aptece nie można kupić coli. Nie pojmuje dni tygodnia. Odpowiada, że ma 16 lat zamiast 19 i wszystkim mówi co będzie na kolacje, choć nie ma o tym pojęcia.Właśnie mi powiedziała, że będę gruba od paluszka, którego wciągnęłam. (…)–że od chleba. Spytałam od czego jeszcze mogę być gruba, odpowiedziała, że od chipsów.

Ma wykrzywione stopy, potężną skoliozę, nie jest w stanie podnieść rąk ani się schylić. Chodzi pokracznie, mówi niewyraźnie. Dziś jadąc do Szczecina słuchałyśmy na mp3 ostatniej płyty Hey. Spałyśmy. Trzymała mnie za rękę. Maluda w ciele nastolatki.

Mieliśmy wysiadać z autokaru, zaczęła robić sceny. Nazywam to poczciwie himerami. Za każdym razem pokonuję siebie, by zachować stoicki spokój. To trudne, ale udaje się. Musiałam szybko działać. Na każde zdanie krzyczała: „nieeee!”. Wrzeszczała na jednym wydechu, że mnie nienawidzi i kocha.

Powrót był taki sam. Nie wyjdzie z autokaru, „bo nie”. Zostałam pobita. To 3 raz od tygodnia. W tamtym roku miała ataki furii 5 razy dziennie. : -)

***

(…) się mnie boi. Dobrze. Jest rogatym diabłem, wulgarną chłopczycą. O dyscyplinie pojęcia nie ma. Ja się nie dam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s