Konferencja naukowa

W czwartek (7.04.) byłam z przewodniczącą naszego koła naukowego (pedagogiki opiekuńczej) na konferencji naukowej pt.: Dziecko we współczesnym świecie. Perspektywa pedagogiczna.
Odbyła się w auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza (UAM) w Poznaniu. Wykłady prowadzili głównie studenci różnych specjalności pedagogiki. Krótko, zwięźle i na temat. Przybliżono następujące problemy:
rozwój dziecka w ujęciu M. Klein, drugie życie w instytucjach opiekuńczo-wychowawczych (wg mnie najciekawszy), twórczość artystyczna dzieci najmłodszych, leśne przedszkola, tj. Waldkindergarten (zyskałam nowe spojrzenie), realizacja turnusów socjoterapeutycznych, kontakt student-dziecko, dzieci w zakładach karnych (piękna refleksja), dziecko wobec wymagań, inwestowanie rodziców w edukację dziecka, nauczanie języków obcych (poznałam nowe metody), dziecięcy bohaterowie, medialne stereotypy płciowe, przetrenowanie i przestymulowanie dzieci z niepełnosprawnością, eurosieroctwo, asystent rodziny.
Konferencja bardzo mi się podobała. Dowiedziałam się wielu rzeczy, które na pewno wykorzystam w pedagogicznej praktyce. Niektóre wykłady interesowały mnie mniej, inne bardziej, na co wpływ miał sposób  ich prowadzenia oraz moja wiedza o danym zagadnieniu. Nie mniej jednak, siedzenie w miejscu przez tyle godzin dla osoby robiącej normalnie kilka rzeczy naraz, czyli mnie jest bardzo, bardzo trudna! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s