24.06. – Dzień przytulania! :D

Uwielbiam te wszystkie nietypowe święta, które pomijają czyjeś wyznanie i sprawiają, że ludzie choć na chwilę się łączą!
24 czerwca to dzień przytulania. W różnych miejscach w Polsce w centrach lub także poza nimi stoją grupy ludzi z napisami „Przytulę, uściskam”. Każdy z nas ma możliwość podejść do zupełnie obcego człowieka i zupełnie bezinteresownie objąć go. Radość? A i owszem! Sama kiedyś wpadłam w taki tłum i cieszyłam się jak dziecko!
Powiedzcie, czy takie coś ma miejsce na co dzień? Czy musimy mieć zapisane w kalendarzu, że to właśnie wtedy możemy pozwolić sobie na tego typu czułość? Ludzie często krępują się przytulić kogoś, kto jest nam bliski. Niektórzy z nas budują dystans, mur, a nam niekiedy jest nie taktownie go przełamać, nawet w przypływie euforii, bądź smutku.
Nie bójmy się przytulać 🙂 Przytulanie uwalnia endorfiny (hormony szczęścia) i wpływa na nasze ogólne samopoczucie.
Zatem ściskam Was wszystkich i pozdrawiam! 🙂

One comment

 1. Witaj,
  ponad tydzień temu napisałam do Ciebie maila, ale ponieważ nie było na niego odpowiedzi, próbuję tutaj 🙂
  Chciałybyśmy wpisać Twojego bloga na listę Blogowej Grupy Samorozwoju – http://akcja-realizacja.blogspot.com/. Jest to idea, zrzeszająca blogi osób, które dążą do szeroko pojętej samorealizacji, więc wydaje nam się, że Twój blog także doskonale wpisuje się w nasze założenia.
  Dzięki wpisowi na tą listę z pewnością zyskasz dodatkową motywację, wsparcie i być może znajdziesz kogoś, kto obrał podobną drogę. Na pewno będziesz również motywacją dla innych. Jeśli podoba Ci się idea i chciałabyś do nas dołączyć prosiłybyśmy o informacje zwrotną (najlepiej na maila: akcjarealizacja@gmail.com), wrzucenie naszego buttona na Twojego bloga i kilka słów, które podsumowują Twoje cele, bloga lub marzenia – taki opis znajdzie się na stronie BGS-u obok linka do Twojego bloga. Chcąc uniknąć nadmiernego bałaganu ustaliłyśmy, że taki opis nie powinien być dłuższy niż 15 wyrazów.
  Serdecznie zapraszam do udziału 🙂
  Pozdrawiam,
  Helineth

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s