Czy dzieci powinny mieć wstęp na Woodstock?

Woodstock-największy otwarty rockowy festiwal w Europie. Klimat, muzyka, alkohol itd. Atmosfera nie spotykana w żadnym innym miejscu. Rokrocznie w Kostrzynie nad Odrą dozwolone jest wszystko; możesz się zachowywać jak chcesz, ubrać jak chcesz, uczesać jak chcesz. Nie ma znaczenia to jaką skończyłeś szkołę, gdzie pracujesz, w jakiej jesteś sytuacji materialnej. Wszyscy jesteśmy równi.
Ufający stereotypom mawiają, że przybywają tu ludzie ze społecznego marginesu, którzy taplają się w błocie i nie mają nic ciekawego do powiedzenia. A ja Wam powiem, że niekoniecznie. A i owszem, zdarza się widzieć zataczające osoby, ale nie dla wszystkich schlanie się do nieprzytomności jest głównym celem. Ja dzięki Woodstockowi mogę rozwijać się  muzycznie, poznać nowe kapele, zobaczyć na żywo te, co lubię, poznać nowych ludzi z różnych części świata.
Jednak czy w  takim miejscu powinny być dzieci? Uważam, że RACZEJ nie. Dziecko 6-letnie nie pamięta przyjaznej atmosfery Peace and Love tylko żygające na chodnik osoby lub ewentualnie spitych rodziców. Dla maluszków  niemowlaczków takie nagłośnienie na pewno nie jest dobre dla uszu. 2 lata temu widziałam przedszkolaka w koszulce z napisem ‚mama zrobiła mnie na woodstocku’. Każdy, komu o tym mówiłam był  zniesmaczony. Ja również. Jednakże mogą być plusy dzieci na Woodzie. Jeśli rodzice trzymają fason i rozmawiają z małym; mówią, że zachowanie tego czy tamtego nie jest wskazane i dlaczego, a takie i takie jest, może być to ciekawym doświadczeniem dla rozwijającego się malca. Kto wie czy nie wyrośnie na pełnego empatii społecznika? 🙂
A Wy jakie macie zdanie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s