PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM – ruszyła OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI – Maszerujcie sklepów! :-)

Kochani!
Już dziś (piątek i sobota 23-24.09.) rusza Ogólnopolska Zbiórka Żywności dla dzieci „Podziel się posiłkiem”! 🙂

W ponad 2 tys. sklepów (lista dostępna na http://www.podzielsieposilkiem.pl) zbierane będą artykuły o długim terminie ważności, np. :
* oleje,
* soki,
* dżemy,
* cukier,
* konserwy różnego typu,
* odżywki dla dzieci.
Pamiętajcie, że akcja trwa tylko dziś i jutro, dlatego mam nadzieję, że każdy z Was przeznaczy, chociaż kilka groszy czy złotych na ten wzniosły cel. Dla nas to niewiele, dla dzieci – cały ogrom.
Zebrana żywność za pośrednictwem Banków Żywności [byłam w jednym wolontariuszką, więc wiem co piszę;-)] zostanie przekazana organizacjom i instytucjom społecznym, co oznacza, że trafi do blisko miliona osób najbardziej potrzebujących.
~
Niedożywionych dzieci w Polsce jest więcej niż myślimy: „130 tys. dzieci w Polsce cierpi z powodu niedożywienia (7-12 lat), czyli 6% ogółu uczniów szkół podstawowych. Prawie ćwierć miliona (220 tys.) dzieci szkół podstawowych nie odżywia się sposób niezbędny dla ich prawidłowego rozwoju (np. wychodzą z domu bez śniadania, przychodzą do szkoły bez drugiego śniadania, nie jedzą codziennie obiadu). W 40% klas szkół podstawowych jest przynajmniej 1 dziecko niedożywione 13% dzieci potrzebujących dożywiania nie otrzymuje go.”
To przerażające statystyki! Niedożywione dzieci mijają nas na ulicy każdego dnia! Dziś i jutro (ale oczywiście nie tylko) możemy coś zmienić, możemy coś zdziałać! Jak pisałam wcześniej: dajmy dzieciom nadzieję na to, że nie są z tym same!
Apeluję: podzielcie się żywnością z tymi, którym jej brakuje. Nikt przecież nie chciałby się znaleźć w takiej sytuacji, a wszystkim wiadomo, że dzieci jedzenia potrzebują najbardziej.
Ja pojawię się w sklepie na pewno, kto jeszcze nie pozostanie obojętny i wrzuci coś do specjalnie oznakowanego kosza?
Wierzę, że będzie Was cała armia! 🙂

20 comments

 1. bardzo ambitne plany+mam nadzieję ,że wszystko wypali i trzymam za cb kciuki.A moje plany?na pewno wziąć się za siebie ,siłownia,więcej książek,może kilka prac na temat psychologi społecznej<jeżeli do tego dojdzie na 100 dodam na bloga.>,zmiana podejścia do życia,organizacja,a przede wszystkim radość,chociażby z tych najbardziej banalnych rzeczy,pozdrawiam:)

  Polubienie

 2. Suuper plany! Ambitnie, ale mam nadzieję, że zrealizujesz wszystkie (lub prawie wszystkie) punkty:) Podyplomówkę będziesz robiła zaocznie?
  Pozdrawiam!:)

  Polubienie

 3. Kobietko jestem pełna podziwu Twojego zorganizowania 🙂 Ja na razie muszę postarać sięzająć nauką, studiami, pracą oraz obowiązkami domowymi nie zapominając o swoich znajomych. Dlatego daje sobie czas w pierwszym semestrze to wszystko poukładać, potem być może dojdą nowe zmagania 🙂

  Polubienie

 4. Jestem pod wrażeniem 😉 Sporo tego, jednak daję głowę, że uda Ci się wszystko ładnie zrealizować – skąd ta pewność? Ostatni akapit tego wpisów mówi wszystko. Czasu nie można nie mieć, można tylko sobą zarządzać w czasie, a to po lekturze Twoich poprzednich wpisów zdaje mi się, że nie jest dla Ciebie problemem. Życzę Ci zrealizowania celów tych duży i małych, a przede wszystkim czerpania radości z tego, co robisz. Mój plan: przeżyć pierwszy szok, a potem się zastanawiać co dalej. Pozdrawiam,
  Wasp
  ___
  http://minimalistkaa.blogspot.com

  Polubienie

 5. Dziękuję za miłe słowa! Nie znoszę jak ludzie mówią, że nie mają na coś czasu. Wg mnie jak się chce, zawsze się znajdzie! Dziękuję za wiarę we mnie 🙂

  Polubienie

 6. O jejku! Ale z Ciebie ambitna i zorganizowana kobieta! Tylko pozazdrościć! 😉 ja znowu zaczynam studia, także planem jest je skończyć, chcę znaleźć pracę i zapisać się na taniec brzucha oraz tai chi ( na które już chodziłam, ale z powodu braku funduszy musiałam przestać), oczywiście wytrwać w byciu wegetarianką i gotować pyszne potrawy, pojechać na wspaniałe wakacje! 🙂 to tak w skrócie! Trzymam kciuki za spełnienie Twoich planów!
  Pozdrawiam
  http://alegranda.blog.onet.pl

  Polubienie

 7. Dziękuję! Ja również życzę Ci, by Twoje plany wypaliły. Jakie ćwiczenia wykonujesz na siłowni?:)
  Chętnie przeczytam u Ciebie coś psychologicznego 🙂 Pozdrawiam!

  Polubienie

 8. Dziękuję za słowa otuchy! Ja równiez trzymam kciuki za Twoje studia, plany itd 🙂 Tai Chi? nigdy tego nie probowalam, ale to musi byc wspaniale!:-)
  Pozdrawiam:)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s