Czy lubicie słuchać ludzkich opowieści?

Jadąc autobusem, kupując rano bułki, wrzucając list do skrzynki mijamy każdego dnia ludzi znajomych i nieznajomych. Nie mamy pojęcia o ich życiu: szczęściu, jakie zaznali, cierpieniu, które ich spotkało. Czy zastanawiamy się nad tym?


Janusz L. Wiśniewski spotkał w swoim życiu wiele osób, które opowiedziały mu o własnych przeżyciach. Postanowił spisać je po krótce na stronach „Intymnej teorii względności”.
Jak często jesteśmy obojętni na słowa innych? A przecież są i tacy, którzy wolą przedstawić namiastkę swojej historii komuś obcemu, być może już nigdy nie spotkanemu. „Wystarczy słuchać” – pisze autor.
Publikacja nie jest bezcelowa. W epilogu znaleźć możemy warte uwagi podsumowanie: każde ludzkie doświadczenie jest postrzegane subiektywnie. Nie ma jednej prawdy. Są miliony na nią spojrzeń.
Zgadzam się z powyższym – jedno zdarzenie może mieć dla różnych osób inny wymiar, nie sądzicie?
Nawiązując do wcześniejszego – czy zdarza się Wam słyszeć intymne opowieści od przypadkowo spotkanych osób? Mnie bardzo często. Zawsze wtedy zwracam uwagę na sposób reagowania i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Staram się chłonąć z tego jak najwięcej, bo przecież uczymy się całe życie, prawda? A warto tą wiedzę czerpać nie tylko z własnej praktyki, lecz także innych.
Co o tym sądzicie?

PS W ciągu tygodnia odbyłam 3 szkolenia 🙂
*Formalno- prawne funkcjonowanie organizacji pozarządowej,
*Wolontariat w prawie, w placówce, w jednostce pomocy społecznej,
*Dialog obywatelski- metody i techniki.
PSS Dostałam Stypendium Rady Miejskiej za średnią i działalność społeczną :-)))

21 comments

 1. Wow niezle podsumowanie.Musze powiedziec ze podziwiam Cie za energie w dzialaniu.Pozatym masz b ciekawy temat pracy magisterskiej:)Musze zrobic podobne podsumowanie na swoim blogu,zmotywowalas mnie,pozdrawiam:)

  Polubienie

 2. Widzę, że to bbył bardzo aktywny miesiąc! Gratuluję!:) Nie mam pojęcia jak godzisz imprezy 2 razy w tyg. z tyloma innymi zajęciami, no ale jeśli Ci się to udaje to tym lepiej! Pozdrawiam!:)

  Polubienie

 3. Zdradzę Ci mój sekret jak chodzić na imprezy i działać: umieć się bawić bez alkoholu 🙂 Wiem, że kiedy wstaje za kilka godzin nie chcę go spożywać bo będę sobie tylko komplikować:) Pozdrawiam!

  Polubienie

 4. Zachęcam do robienia planów i ich ewaluacji! To naprawdę daje kopa! 🙂 Jaki jest Twój adres bloga? Bo nie mogę namierzyć..
  Dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam:)

  Polubienie

 5. To cieszę się, że się odnalazłaś 🙂 Mi się na Twoim blogu też bardzo podoba, zostawiłam Ci komentarz w związku z tym pod ostatnim Twoim wpisem:)

  Polubienie

 6. To bardzo wszechstronne podsumowanie i wynika z niego, że jesteś osobą niezwykle aktywną i to na wielu różnych płaszczyznach. Myślę, że to jest dobra rzecz…bo my jednak zbyt często mamy tendencję, aby widzieć tylko to, co nam nie wyszło i czego jeszcze nie zrobiliśmy. A w takim podsumowaniu widać wyraźnie, jakie mamy sukcesy a gdzie jeszcze musimy nad sobą popracować…gratuluję Ivo i…tak trzymaj:)))

  Polubienie

 7. Dziękuję za tak miłe słowa 🙂 Staram się działać rzeczywiście w różnych dziedzinach, bo przecież nie sztuką jest spocząć na jednej…
  Najważniejsze to znaleźć złoty środek, nad czym pracuję od paru lat 🙂

  Polubienie

 8. no musze powiedzieć że masz tryb życia niezły:D
  ja nie robię takich planów. lubię żyć chwilą:) a u mnie nowy odcinek;) zapraszam;***
  i powodzenia w dalszych planach^^

  Polubienie

 9. Zazdroszczę Ci.. Zazdroszczę Ci takiego zaparcia, którego mnie ostatnimi czasy brak.
  Nie wiem co się ze mną dzieje. I nie chcę zwalać tego wszystkiego na jesień, ale.. [pink-elephant]

  Polubienie

 10. Poproszę o adres sklepu gdzie można kupić bateryjkę dającą tyle energii 😀 Tyle energii, masz 🙂 Ja, -40, zalecam jednak by od czasu do czasu troszkę o siebie zadbać 😀
  [darmor.wordpress.com]

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s