Podsumowanie października 2011

Moja realizacja celów w oparciu o te sprzed miesiąca :- )


Studia: kilka plusów złapałam, przede mną przygotowywanie się do prowadzenia zajęć w zasadzie ze wszystkich przedmiotów.
Podyplomówka z oligofrenopedagogiki – przez to, że było mało chętnych, rekrutacja została przedłużona i nie mieliśmy jeszcze żadnego zjazdu.
Magistratura; temat: Obraz własnej osoby dorosłych osób z Zespołem Aspergera. Długo miałam blokadę, by po wakacjach wrócić do pracy, ale wygląda na to, że pokonałam ją :- ) Jestem na etapie konsultowania z promotorem narzędzi i mam nadzieję, że w listopadzie zrobię badania społeczne.
Koordynator wolontariatu Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem”: miałam dopiero pierwsze spotkanie z wolontariuszami, a poza tym mam z większością z nich stały kontakt e-mail lub telefoniczny. Przed nami ważne wydarzenia (informacje w ramce po prawej).
Naukowe Koło Pedagogiki Opiekuńczej: zostałam z-cą przewodniczącej, mieliśmy dopiero jedno spotkanie organizacyjne.
Starościna grupy: dalej nią jestem :- )
Praca dorywcza: raz opiekowałam się A.
Sport:
*Bieganie: 1- razy w tygodniu wypaliło : -) Przebiegłam łącznie 18,5 km.
*Pływanie: 2-3 razy w tygodniu też wypaliło!: -) Poza tym, pływam już nie robiąc żadnych przerw. Raz udało mi się 100 razy pokonać tor w ciągu jednego treningu i zejść żabą poniżej 25m/60s. Łącznie przepłynęłam 17,5 km tj. 13 godzin i 2 minuty :- ) Kolejny cel to 120x25m na jednym treningu oraz praca nad techniką.
*Joga: niestety fundusze nie pozwoliły…,
*Nordic Walking: Brałam kije zawsze idąc na basen i z powrotem 🙂
*Piechta: Przeszłam pieszo kilkadziesiąt km, jak nie więcej : -)
Zdrowie:
*zrobiłam szereg badań profilaktycznych: hormonalnych, genetycznycg itp. Mam wzorowe wyniki! Bardzo niski cholesterol, więc jestem z siebie dumna!
*muszę jeszcze wyleczyć do końca ząbki i zrobić inne badania,
*zdrowo się odżywiać daję radę : -)
Książki:
Przeczytałam 3:
*M. S. Rosenthal – „Depresja”,
*E. Hajduk – „Człowiek dobry”,
*Janusz L. Wiśniewski – „Intymna teorii względności”.
Obecnie czytam „Samoocenę dzieci krzywdzonych w rodzinie” Anny Grabowiec.
Rodzina: z najbliższą jestem w kontakcie 🙂
Znajomi: starałam się spotkać z wieloma ważnymi dla mnie ludźmi, z niektórymi się nie dogadałam z własnych lub ich powodów, ale wszystko przed nami 🙂
Imprezy: ja je po prostu kocham! Balety wyszły średnio 2 razy w tygodniu :- )
Akademikowanie: zostałam jednak w akademiku cieszącym się najgorszą opinią w mieście, hehe. Mnie się podoba! Poznałam nowych ludzi i poznaję w dalszym ciągu : -) A ławka imprezowa znajduje się pod moimi drzwiami :- )
W pracy nad sobą – daję raczej radę.
Odpoczynek: odkąd doszłam do wniosku, że nie chcę już być pracoholikiem, staram się znaleźć czas na to, by odpocząć – się RACZEJ udało 🙂
Coś dla siebie: Fryzjer raz na dwa miesiące, domowe spa, przynajmniej raz na tydzień – się udało, w domu rodzinnym chodzę też na saunę:-)
Szkolenia:
Udało mi się (nawet w jednym tygodniu) odbyć 3 : -):
*Formalno- prawne funkcjonowanie organizacji pozarządowej,
*Wolontariat w prawie, w placówce, w jednostce pomocy społecznej,
*Dialog obywatelski- metody i techniki.
*
Poza tym zaliczyłam pierwszy raz w życiu prowadzenie panelu dyskusyjnego na konferencji z Niemcami i dostałam Stypendium Rady Miejskiej :- ) Nie wymienię natomiast tego, co drastycznie mi się nie udało, bo nie czas na gorzkie żale. Powszechnej wiadomości podam natomiast co chciałabym zmienić.
– Zaleczyć przeziębienie, które mnie chwyciło+zapalenie ucha,
– więcej się uczyć,
– więcej odwiedzać Wasze blogi, Kochani Czytelnicy!,
– ruszyć z mgr, ale tak fest!,
– skończyć czytać książkę, w której utkwiłam,
– spotkać się z niektórymi znajomymi,
– częściej robić „Spa”.
Reszta owiana kosmiczną tajemnicą.
A Wam jak idzie moi Drodzy? Czy też robicie tego typu plany i ich ewaluację? 🙂
Pozdrawiam i ściskam!

14 comments

 1. Sztuka jak najbardziej,może nie mam okazji oglądać baletu na żywo, ale muzyka poważna towarzyszy mi od pewnego czasu i naprawdę mi pomaga, zwłaszcza ta skomponowana przez japońskich twórców.
  pozdro

  Polubienie

 2. Zacznij działać. Nie ma nic piękniejszego niż np. przeżyć jakiś wspaniały wieczór baletowy.
  Jeśli odpowiada Ci ta forma bardzo wysublimowanej rozrywki, to polecam "Trzy kolory" w choreografii Marka Zajączkowskiego z przepiękną muzyką G. Rossiniego.Wrażenia niesamowite!

  Polubienie

 3. Będę o tym pamiętać 🙂 Aczkolwiek w mojej Zielonej jest mało baletu, ten w zasadzie był pierwszy z tego, co mi mówili w punkcie sprzedaży. Nie mam aż tyle pieniędzy i czasu, by jeździć do innych miast, aczkolwiek mam nadzieję, że kiedyś zobaczę polecony balet 🙂
  Et. ? Kim jesteś?:)

  Polubienie

 4. Kiedy byłam w klasie maturalnej moja wychowawczyni postanowiła nas ukulturalnić i zabrała nas na ""Jezioro łabędzie", pamiętam, że strasznie mi się podobało, niesamowite doświadczenie. Jednak później jakoś nie było okazji, nie było z kim i na żadną inną sztukę nie poszłam, a żałuję.
  A jeśli chodzi o strój ludzi to się zgadzam, pamiętam jak byliśmy wystrojeni, w końcu to wyjście do teatru (zresztą nam zawsze wychowawczyni kazała do teatru ubierać się elegancko, nawet jak to było wyjście na jakieś przedstawienie z całą szkołą), ale niektórzy ludzie byli ubrani zwyczajnie, w bluzach, byłam w szoku.

  Polubienie

 5. To świetna nauczycielka, skoro zadbała o to, byście mieli okazje widzieć "Jezioro łabędzie"! Warto iść, by się przekonać nawet, że taka sztuka nas nie interesuje, prawda?:)

  Polubienie

 6. Ogladałam i rzeczywiście Jezioro łabędzi jest piękne.Ja jestem zagorzałą zwollenniczką teatru. Wręcz stałą bywaczynią. Staram się byc na każdej sztuce. Do filharmonii chodze mniej, ale tez bywam. Czasem pójdę do jakiejść galerii, czy na koncert. Sztuka w wielu wykonaniach fascynuje mnie.

  Polubienie

 7. Oooooo 🙂 Bardzo mnie to cieszy i mam nadzieję, że jeszcze nie jeden raz wymienimy się odczuciami związanymi ze sztuką. Jakie Tobie najbardziej przypadły do gustu? Ja już wstępnie planuję iść ze znajomymi do teatru, ale finanse nam dopiero pozwolą w styczniu, niestety…

  Polubienie

 8. Bardzo lubię balet. Przedstawienie "Jeziora łabędziego" w wykonaniu rosyjskiego baletu to najwyższa półka w tej dziedzinie sztuki. Cieszę się, że miałaś możliwość obejrzenia go i nie ukrywam, że troszeczkę zazdroszczę. Co do ludzi, to rzeczywiście, nie zawsze ubierają się odpowiednio, jak na taką okazję, jednak jeszcze bardziej od ubioru razi mnie właśnie owo "podjadanie" podczas spektaklu, szelest papierków czy zbyt głośne rozmowy. To wszystko na pewno bardzo przeszkadza artystom ale także utrudnia odbiór widzom. Pozdrawiam serdecznie:)))

  Polubienie

 9. Życzę Ci, byś kiedyś i Ty miała okazję widzieć Jezioro Łabędzie w wykonaniu rosyjskiego baletu, naprawdę mi się podobało 🙂 To świetnie, że też lubisz taką sztukę, bo mam nadzieję się czegoś od Ciebie w tej kwestii nauczyć 🙂 Sama dopiero wchodzę w ten świat…

  Polubienie

 10. Wspaniale, że mogłaś uczestniczyć w tak wyjątkowym wydarzeniu. Od dziecka jestem rozkochana w tańcu klasycznym, swego czasu miałam okazje także próbować swoich sił i muszę przyznać, że jest to ogromny wyczyn, tańczyć lekko jak uśmiechnięty motyl, w rzeczywistości przezwyciężając ogromny stres, ból oraz ograniczenia natury fizycznej. Poza tym oglądałaś wykonanie w rosyjskim stylu, jest czego pozazdrościć 🙂 Pozdrawiam ciepło.

  Polubienie

 11. Ja bedąc małą dziewczynką raczej bardziej zachwycałam się łyżwiarstwem figurowym w tv, aniżeli tańcem klasycznym. Jednak w filmach zawsze ten wątek mnie ciekawił, a podjęcie decyzji o udaniu się na to ogromne widowisko nastąpiło po wpadnięciu na plakat (ten zamieszczony pod wpisem). Wcześniej byłam przekonana, że taka sztuka nie jest dla mnie, bo mnie na nią nie stać, ale myślę, że teraz będę oszczędzać na takie rozrywki 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s