Czynione dobro powraca

Każdy ma inną definicję dobra. Dla mnie być człowiekiem dobrym oznacza m.in. pomagać innym i czerpać z tego radość. Wyznaję wiarę w to, że szlachetne uczynki wracają do nas wcześniej czy później! W moim życiu priorytetem jest być osobą dobrą i szczęśliwą. Każdego dnia staram się postępować w taki sposób, by ten cel mieć przed oczami, rzadko kiedy odmawiam wsparcia potrzebującym. Jak ktoś kiedyś powiedział; nikt nie jest samotną wyspą i jakkolwiek byśmy byli niezależni, zdarza się moment, że sami potrzebujemy innych. Niektórych marzeń nie zrealizujemy przecież w samotności.


Ostatni tydzień szczególnie pokazał mi jak sama mogłam oprzeć się na innych ludziach – zarówno bliskich, jak i dalszych znajomych. Przez tydzień trwało głosowanie SMS w konkursie Blog Roku 2011.
Mój blog zajął 12 miejsce na ponad 800 w kat. „Moje zainteresowania i pasje”. Zabrakło kilku głosów, by znalazł się w pierwszej dziesiątce, która przechodzi do kolejnego etapu – oceny jurora-Martyny Wojciechowskiej. Nie zawsze w życiu można zwyciężać, a z takich wydarzeń możemy się wiele uczyć, przede wszystkim siebie, nie sądzicie? 🙂
Tak wspaniale wysoki wynik osiągnęłam dzięki Wam, moi Kochani! Pełna wzruszenia, chciałabym ogromnie (W KOLEJNOŚCI ALFABETYCZNEJ) podziękować :
*Akademickiemu Radio Index (zwł. Karolowi T.);
*Czytelnikom (zwł. 77atenie, , Ewie W. Genevieve, Jowicie K., Konstancji  , p.Arkadiuszowi, Sławkowi);
*Fanom bloga;
*Lubuskiemu Centrum Rozwoju (zwł. Jakubowi J.);
*Mieszkańcom akademika ‘Ziemowit’ (zwł. Anii, Marcie, Sylwii Leszczyńskiej, Bartoszowi Grzegorowskiemu, Dawidowi, Piotrowi, Wojtkowi) i DS „Rzepicha” (zwł. Malwinie, Arturowi, Mateuszowi);
Osobom Anonimowym;
*Pracownikom Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym ‘Dalej Razem’;
*Pracownikom Uniwersytetu Zielonogórskiego (p. Agacie, p. Arlecie, p. Edycie, p. Ewie Sapeńko, p. z czytelnii,p. z szatni);
*Redakcji Gazety Wyborczej z Zielonej Góry (zwł. P. Agacie Źrałko);
*Redakcji http://www.gostyn24.pl (zwł. Sandrz Ż. I P. Jarosławowi J.);
*Rodzicom i Siostrze Monice;
*Rodzinie (zwł. cioci Binie, Edycie, cioci Joli, Magdzie, Marcie, Patrycji, Sylwii, Dominikowi, Emilowi, Piotrowi, Waldkowi);
*Studentom Uniwersytetu Zielonogórskiego (zwł. Pedagogiki różnych specjalności!);
*Wolontariuszom Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym ‘Dalej Razem’;
*Wykładowcom Uniwersytetu Zielonogórskiego (zwł. dr hab. prof UZ G. Gajewskiej, dr H. Ochonczenko, dr hab. prof UZ G. Miłkowskiej dr A. Nowickiej, dr hab. prof UZ E. Narkiewicz-Niedbalec, dr M. Olejarz, dr L. Wawryk).

W szczególności chciałabym podziękować: p. Alicji B., Agnieszce G., Aleksandrze P., Anecie K., Anii G., BeacieJ., Dorocie J., Emili T., Ewelinie G., p. Jadwidze M., Joannie B.,  Joannie P., p. Joannie W., Justynie G., p. Karolinie K., Kindze Sz.,  Kasi C., Malwinie S., p. Marylce K., Monice A.-M., Michalinie F., Pauli J., Sylwi Ż., Weronice R., Wioli J.
Adrianowi K., Andrzejowi Ch., Bartkowi K., Bartkowi P., Bartkowi W., Dawidowi T., Grzegorzowi, Januszowi K., Kamilowi K., Krzysztofowi G.,  Łukaszowi K.,  Markowi S., Marcinowi G.,  Mateuszowi K., Michałowi W., p. Robertowi, P. Robertowi M., Sylwkowi C., Szymonowi K.
I wielu, wielu innym 🙂 Żałuję, że wszystkim Wam nie mogę podziękować osobiście…
Mam nadzieję, że dla wielu osób pierwsza wizyta tutaj, zwłaszcza w ostatnim tygodniu  nie była ostatnią. Witam Nowych Czytelników i doceniam Stałych Bywalców! 🙂 Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie i ściskam! 🙂

16 comments

 1. Dziękuję:-) Jestem niesamowicie szczęśliwa, że tak wiele osób okazało mi wsparcie! Niektórych nie będę miała okazji nawet poznać, jestem wzruszona niesamowicie!:)

  Polubienie

 2. Iwa, nie martw się. Jeszcze niejeden konkurs przed Tobą, i jeszcze nie raz wygrasz. Tymczasem trzymam kciuki, i do zobaczyska! Nos do góry, Panienko!
  Beta

  Polubienie

 3. Dziękuję Kochana:-) Ja się nie martwię! Jestem przeszczęśliwa! 😀 Widziałaś? To Ty chowasz się pod imieniem "Beata J." w moich podziękowaniach:)

  Polubienie

 4. Ivo, serdecznie gratuluję tak wspaniałego wyniku! Trochę szkoda, że nie znalazłaś się w pierwszej dziesiątce, myślę, że na to zasługujesz…Ale i tak jest super:))) Pozdrawiam i dziękuję za wyróżnienie:-)

  Polubienie

 5. Bardzo Ci dziękuję za podziękowania, Iva :* Szkoda, że nie udało się dostać do pierwszej 10, mimo to uważam, że osiągnęłaś świetny wynik i naprawdę masz powód do dumy 🙂 Ja Ci z całego serca gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Zobaczysz, że jeszcze miesiąc, dwa, może trzy, a informacja o Twoim blogu rozszerzy się na imponująca skalę. Najważniejsze, że robisz to, co naprawdę lubisz i jesteś w tym dobra 😉 Jeszcze raz, gratuluję!

  Polubienie

 6. Dziękuję:-) Wiesz dlaczego Cię wyróżniłam – jesteś moim wiernym kibicem i najczęstszym komentatorem, bardzo cenne są dla mnie Twoje wszystkie uwagi i refleksje, dziękuję!:)

  Polubienie

 7. W tym roku, może z racji wiosen za mną, może z racji dojrzewania, a w końcu jestem facetem, no i może warto w końcu dojrzeć :D, może z racji wydarzeń w minionym roku, ale dziś bardzo wyraźnie czuję, że nie jest tak ważne ciągłe zwyciężanie, posiadanie tytułów, a bycie sławnym bywa przereklamowane. Bynajmniej nie unikam blasku jupiterów o ile służą realizacji celów, szczytnych celów. Niby mam doktorat, lecz nigdy ni był najważniejszy. Jakoś mi lepiej wędrować bez parcia na pierwszą linię frontu. Oczywiście jest super jak od czasu do czasu ktoś pochwali, otrzyma się nagrodę za porządną pracę, uśmiech od podopiecznego. To też jest potrzebne. Życzę szczerze by za rok było jeszcze więcej oddanych głosów 🙂 na Twój blog.

  Polubienie

 8. Piękny wynik. Tylu wspaniałych ludzi jest koło Ciebie. Szkoda, że zabrakło, byłaś tak blisko.
  Gratuluję bo ten wynik przecież świadczy o tym, że ludzie szanują i doceniają to co robisz.
  Buziaki

  Polubienie

 9. dziękuję, Kochana:) Sama byłam zdziwiona tak wielkim wsparciem kilkuset osób- bliscy, wykładowcy, nieznani mi studenci działali w swoich grupach, by przybliżyć mnie do sukcesu:) ja się cieszę, ze dostałam tak wysokie miejsce – jest to tez dla mnie lekcją pokory, gdyz w obliczu ostatnich, niesamowicie ogromnych sukcesów w moim zyciu, przyda mi się mały "stop" w tym wszystkim:-) Przede mną inne konkursy w najbliższym czasie, a i konkurs blog roku za rok rusza znów 🙂 wszystko przed nami! 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s