Co się działo w 2015r. u Iwony Turzańskiej?

Rok 2015 z pewnością przyniósł mi bardzo wiele zmian i różnorakich, intensywnych emocji. Do najważniejszych wydarzeń zaliczę niestety utratę dwóch bardzo bliskich osób, przebiegnięcie pierwszego półmaratonu (i kolejnych) w biegach zorganizowanych oraz uzyskanie tytułu nauczyciela kontraktowego.

Tak naprawdę rok 2015 pokazał mi jeszcze bardziej na kogo mogę liczyć,  a na kogo nie, jak bardzo cenne są moje przyjaźnie. Przeprowadziłam się do Wrocławia we wrześniu 2013r. znałam tu kilka osób. Dziś jestem dumna, że stworzyłam tak wielką siatkę znajomych!

Blog

Tak wiem, zawiodłam Was, Drodzy Czytelnicy. Obiecałam pisać 2 razy w tygodniu – w poniedziałki publikować wpisy tematyczne, a w czwartki cytaty motywacyjne. Zaczęła się szkoła, potem nagle ktoś mi umarł i zapomniałam o całym świecie. Na pierwszy plan wybiły się inne priorytety i całkowicie zaniedbałam bloga, odpisywanie na maile czytelników i inne tego typu rzeczy. Bardzo Was za to przepraszam. Musicie wiedzieć, że mam w szkicowniku kilkadziesiąt już stworzonych wpisów dla Was. Ogarnę to!

Przeczytane książki:

W 2015r. przeczytałam łącznie 17 książek. Do najciekawszych z nich zaliczę „Bóg nigdy nie mruga” (R. Brett),  „Psychopaci są wśród nas” (R. D. Hare) oraz „Przemoc wobec kobiet w rodzinie” (A. Woźnica ). Od wakacji namiętnie czytam książki o bieganiu. I tu na pierwszy plan wysuwają się:

 • Kobieta w biegu, K. Żbikowska-Jusis
 • I jak tu nie biegać? B. Sadowska
 • Mój pierwszy maraton, T. Rogers

Wszystkie książki, jakie w życiu przeczytałam są podzielone na kategorie i znajdziesz je <TUTAJ>

Przeczytane książki i poukładane chronologicznie znajdziesz <TUTAJ>

Moja aktywność fizyczna w 2015 r.

 • Bieganie: 819 km

W 2015 roku przebiegłam 7 razy dystans półmaratoński, w tym 3 razy na zawodach. Zapisałam się też do grupy biegowej i jestem zadowolona, zachwycona! Łącznie wzięłam udział w 3 półmaratonach i dwóch biegach na 10 km 🙂

 • Jazda rowerem: 2323 km

Pierwszy raz w życiu przejeździłam rowerem dosłownie cały rok od stycznia do grudnia. Do pracy mam 2×6 km, a we wakacje jeździłam dla sportu.

 • Chodzenie: 577 km
 • Trening obwodowy: Ilość czasu: 20 h 17 min
 • Aerobic: Ilość czasu: 1 h 15 min
 • Crosstraining: Ilość czasu: 30 min
 • Badminton: Ilość czasu: 2 h 45 min
 • Kajak: 5,49 km
 • Rower wodny: 3,82 km
 • Łącznie dzięki aktywności fizycznej przebyłam: 3720 km w 466 h 53 min 🙂

 Relacje

Bardzo, bardzo starałam się, by relacje z moimi bliskimi były zażyłe, klarowne i systematyczne. Wiele z nich uległo jeszcze większej poprawie, przez co ja jestem bardziej szczęśliwa niż wcześniej. Przyjaciół mam stałych od wielu lat, jednak z wieloma innymi osobami zawiązało mi się bliższe koleżeństwo i jestem z tego powodu bardzo rada! Cieszę się, że zawsze mogłam na Was liczyć, a szczególnie, kiedy przechodziłam bardzo zły okres u schyłku roku kalendarzowego. Bez Was nie dałabym rady!

Praca

Jak już wiecie, jestem z krwi i kości pedagogiem szkolnym! W roku 2015r. zdecydowanie – więcej obowiązków, więcej umiejętności, więcej wniosków z poprzedniego roku szkolnego. Od kwietnia przewodniczę Zespołowi ds. Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej, co jest jedną z moich trudniejszych funkcji.  Dużo realizacji, pasji, radości, ale i również stresu. W 2015 r. jak wcześniej wspomniałam, stałam się nauczycielem kontraktowym. Z prowadzonych sesji coachingowych jestem również zadowolona:)

Wakacje

Były po prostu najlepsze w życiu! O tym jak je spędziłam przeczytasz <TUTAJ>

Poza tym, od wakacji piekę regularnie swój chleb [kto jadł, to wie;-) ], obrałam sobie za cel przebiec wrocławski maraton 11.09.16r. i…

Myślę, że 2015r. mimo wszystko – był najlepszym rokiem mojego życia! 🙂 Dziękuję Wszystkim, co się do tego przyczynili 🙂

 

 

3 comments

 1. Iwonko

  I twój post znalazł mnie. Życzę ci dobrego 2016, i wtedy Ci opowiem historię, jak się życie plecie i opowiem historie co zadecudowało , że nie spotkaliśmy się podczas twojego pobytu w Wwie 😦 i jaka z tego nauka 🙂
  w 2016 biegaj chyżo
  Piotr

  Polubienie

  • Piotrze! Jakże jestem szczęśliwa, że tutaj zajrzałeś:-) Ty sam przecież wiesz, że można to wszystko traktować jako długotrwały efekt również coachingu z Tobą:-) Czekam na wieści od Ciebie, właśnie niedawno wróciłam z biegania, działamy!:)

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s