Cytat Motywacyjny, który odmieni Twoje życie /nr 30/

„W młodości studiujemy dorosłych, aby osiągnąć mądrość. W dorosłości studiujemy dzieci, aby zrozumieć, czym jest szczęście.”  

Peter Rosegger

Czy pamięta wół jak cielęciem był? 🙂

My dorośli, z pozoru nie omylni i wszystko wiedzący nie doceniamy tego, co chcą nam przekazać dzieci. Ja uczę się od nich baaaardzo, bardzo wiele – spontaniczności, cieszenia się z małych rzeczy, uśmiechu na twarzy – mimo wszystko!

A czy Wy macie w swoim otoczeniu dzieciaki, które pokazują Wam to, czego inni dorośli już nie posiadają?:)

Cytat Motywacyjny 1

4 comments

  1. Ja tam cały czas cielęciem się czuję. 😀 A tak poważnie, wielka szkoda, że wielu dorosłych zapomina o czasach, gdy sami popełniali błędy, mieli problemy, które oczami dziecka wydawały się nie do przejścia, przerażały. Nie mówię, że mają rozpamiętywać, ale zamiast ucinać skrzydła lub przekreślać powinni starać się rozumieć, motywować do działania, pocieszać, wspierać. Jednak nie tyczy się to tylko relacji z dzieckiem, ale i z młodym człowiekiem. Który wykładowca przyzna się przed studentem albo chociaż pomyśli przy nim, że to, co dziś banalne, kiedyś sprawiało, że włos jeżył się na głowie… Tylko pojedyncze osoby. Empatia to piękna rzecz. 🙂

    Polubienie

    • To prawda, warto być empatycznym nie tylko wobec dzieci, lecz także wobec dorosłych. Złe jest także mówić dziecku „Ty nic nie rozumiesz” lub „Jesteś za młody na to”, trzeba po prostu tłumaczyć językiem dziecka. Jak sądzisz, z jakich powodów dorośli zapominają o swojej dziecięcej radości?

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s