Nagrody dla klasy

Pracujemy w pocie czoła, by klasa dobrze się zachowywała czy to na wyciecze, prelekcji kogoś z zewnątrz czy po prostu na zwykłej lekcji. Aż w końcu udaje się! Grupa załapała o co nam chodziło! Zatrybili, współpracowali, mogliśmy z nimi dziś zrobić więcej niż zawsze. Jesteśmy dumni z siebie i z nich! Mamy teraz pole do popisu, by wzmocnić dobre zachowania.

Nagrody dla klasy

 1. Pochwała i docenianie starań – najlepiej mówić konkretami co dokładnie było dobrze.
 2. Wycieczka, wyjście klasowe – można przecież już wcześniej zaplanowaną wycieczkę określić mianem nagrody i powiedzieć to podczas wyjazdu, prawda?
 3. Inne niż zawsze zajęcia – moi uczniowie kochają warsztatówki
 4. Punkty dodatkowe do zachowania – zgodnie z regulaminem
 5. Punkty w zabawach/konkurencjach – klasę można podzielić na grupy i jej przyznawać np. punkty za zachowanie, ustawianie się itd.   Ja będąc z uczniami na koloniach i białej szkole oceniałam sprzątanie pokoików wstawiając liczby lub symbole słoneczka, słoneczka z chmurką etc.
  Można też narysować samochód i dolewać paliwo punktami czy narysować boisko z koszykówką i rysować piłkę coraz bliżej kosza (im więcej klasa ma punktów)
 6. U młodszych dzieci:
  czas na zabawę
  czytanie bajek
  film
  nalepki
  pieczątki
 7. Drobne nagrody – np. znajdujące się w balonikach, które trzeba przebić. Nie polecam słodyczy na nagrody, bo to nie ma żadnego pozytywnego efektu wychowawczego i zdrowotnego, wręcz przeciwnie. Najważniejsze, by do nich nie przyzwyczajać uczniów.

Chętnie poczytam co się sprawdziło u Was, bo jako pedagog używam tylko niektórych z tych nagród, niektóre po prostu należą do wychowawców 🙂 Jakie Wy macie pomysły?

nagrody-dla-klasy

Literatura:
B. Rogers, Trudna klasa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s