5 z 60 POWODÓW DLACZEGO WARTO BIEGAĆ? – cz. III

Miesiąc  temu rozpoczęłam dla Was cykl wpisów o tym, jakie są zalety biegania; jaki ma ono wpływ na funkcjonowanie w życiu codziennym, poczucie radości i zwiększenie przydatnych umiejętności. Dla mnie jest to wieloletnia pasja, sposób na życie, coś, co absolutnie kocham całym swoim sercem! Dużo ludzi ma uprzedzenia co do tej aktywności fizycznej, a ja chce Wam pokazać jak wiele dobrego niesie ze sobą niekoniecznie trenowanie do maratonu, ale po prostu zwykły jogging.

  1. Bieganie pozwala radzić sobie ze stresem – dla mnie jest to główna metoda radzenia sobie ze stresem, gniewem, złością. Można się wyżyć w sposób ekonomiczny, czyli nie robiący nikomu krzywdy. Często mówię np. „wybiegałam złość”; ciało wówczas rozluźnia się, jak pisałam wcześniej, uwalniają się endorfiny, a zatem redukują one jednocześnie hormon stresu – kortyzol.
  2. Biegać można o każdej porze – zależy to od Ciebie. Kiedy chodzisz np. na zajęcia fitness – musisz dostosować się do dnia i do godziny. Wyjeżdżając na narty również weźmiesz wolne w pracy etc. A wyjść biegać możesz w zasadzie zawsze!
  3. Bieganie sprawia, że poznajemy wspaniałych ludzi – ja jestem w grupie biegowej Night Runners, wcześniej byłam w dwóch innych, ale i na zawodach poznaje się wiele ciekawych osób. To piękne dzielić z kimś pasję do tego samego!
  4. Bieganie zapobiega wielu chorobom – ja np. jestem w grupie ryzyka cukrzycy, bo dużo osób w rodzinie ją ma. Nie będę jednak w żadnym z wpisów się rozpisywać na temat biologii, bo bardziej interesują mnie aspekty psychologiczne.
  5. Bieganie pozwala brać udział w zawodach sportowych – w szkole na zawody jeździli zazwyczaj ci, którzy wybrani byli przez nauczycieli w-f, czyli najlepsi. Na większość biegów np. 5km, 10 km, a nawet maraton może zapisać się każdy. Niektóre zawody ultramaratońskie (czyli powyżej 42,0975m) wymagają natomiast zdobycia punktów w innych biegach, by wziąć w nich udział.

A czy Wy biegacie czy stało się tak, że po podstawówce nie chcieliście mieć nic do czynienia z tym sportem? Zastanawiam jak to jest u Was? A może ktoś planuje zacząć? Czekam na komentarze!

Wpis powstał na bazie cogodzinnych rozmów z G., z którym prowadzimy fanpage promujący zdrowy styl życia Para FiT

Czytaj także:

Czytaj także:
Moja historia biegania
Jak przebiec maraton?
5 Z 60 POWODÓW DLACZEGO WARTO BIEGAĆ? – cz. I
5 Z 60 POWODÓW DLACZEGO WARTO BIEGAĆ? – cz. II
5 z 50 POWODÓW DLACZEGO WARTO BIEGAĆ? – cz. III
5 z 50 POWODÓW DLACZEGO WARTO BIEGAĆ? – cz. IV
5 z 50 POWODÓW DLACZEGO WARTO BIEGAĆ? – cz. V
5 z 50 POWODÓW DLACZEGO WARTO BIEGAĆ? – cz. VI
5 z 50 POWODÓW DLACZEGO WARTO BIEGAĆ? – cz. VII
5 z 50 POWODÓW DLACZEGO WARTO BIEGAĆ? – cz. VIII
5 z 50 POWODÓW DLACZEGO WARTO BIEGAĆ? – cz. IX
5 z 50 POWODÓW DLACZEGO WARTO BIEGAĆ? – cz. X

9 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s