5 z 60 POWODÓW DLACZEGO WARTO BIEGAĆ? – cz. IV

Wiosna w pełni, można wyjść na rower, na spacer, a przede wszystkim pobiegać! Wielu z Was właśnie teraz zaczyna swoją przygodę biegową, a powodów dla których warto to robić przez cały rok jest naprawdę cała masa. Dziś przedstawiam czwartą część wpisu o tym jakie korzyści płyną z biegania 🙂

  1. Bieganie ma wpływ na inne dziedziny życia – ile to razy myślałam: „przebiegłam najgorętszy maraton we Wrocławiu, to nie dam sobie rady z agresywnym rodzicem w szkole? Pewnie, że dam!”
  2. Bieganie rzeźbi nasze ciało – sprawia, że duży % tłuszczu w organizmie zmienia się na masę mięśniową. My staramy się robić regularnie analizę składu ciała, żeby widzieć co się tam wewnątrz dzieje. Waga może być wciąż taka sama i nic nam tak naprawdę nie powie. Poza tym widać, że ciało jest bardziej jędrne i smuklejsze.
  3. Bieganie pozwala obcować z przyrodą – biegamy najczęściej w parkach, gdzie widujemy drzewa, krzewy, kwiaty, kaczki, ptaszki, a nawet i sarny, i jelenie. Ultramaratony natomiast najczęściej odbywają się w górach, dwa razy biegliśmy w Bieszczadach – aż dech zapiera oglądanie tych cudów natury.
  4. Bieganie odbiera nam czas na robienie byle czego – ja nie mam telewizora, godzinami nie oglądam filmików na youtube, nie przewijam kilka godzin dziennie facebooka. Wybierając priorytety, po prostu często rezygnuję z robienia rzeczy mało ważnych.
  5. Bieganie wpływa pozytywnie na nasze odżywianie – kiedy intensywnie trenuję, więcej zastanawiam się nad tym, co zjem. Wolę wybrać posiłki pełnowartościowe, które mi dadzą energię do biegu, niż wpakować w siebie produkty przetworzone i tak naprawdę nic nie warte. Trenowanie zmienia sposób myślenia o jedzeniu – ma ono być paliwem do biegu, a nie uciechą poza granicami.

Mam świadomość, że nie wszyscy lubią bieganie, jednak odczuwam dużą potrzebę dzielenia się z Wami tym, do czego doszłam w ciągu tak wielu, wielu lat 🙂 Ważne, być mieć jakąś aktywność fizyczną odpowiednią dla siebie; dla jednych jest to bieganie, dla innych kettle, dla jeszcze innych koszykówka! Warto, warto, warto 🙂 Pozdrowionka 🙂

Wpis powstał na bazie cogodzinnych rozmów z G., z którym prowadzimy fanpage promujący zdrowy styl życia Para FiT

Czytaj także:
Moja historia biegania
Jak przebiec maraton?
5 Z 60 POWODÓW DLACZEGO WARTO BIEGAĆ? – cz. I
5 Z 60 POWODÓW DLACZEGO WARTO BIEGAĆ? – cz. II
5 z 50 POWODÓW DLACZEGO WARTO BIEGAĆ? – cz. III
5 z 50 POWODÓW DLACZEGO WARTO BIEGAĆ? – cz. IV
5 z 50 POWODÓW DLACZEGO WARTO BIEGAĆ? – cz. V
5 z 50 POWODÓW DLACZEGO WARTO BIEGAĆ? – cz. VI
5 z 50 POWODÓW DLACZEGO WARTO BIEGAĆ? – cz. VII
5 z 50 POWODÓW DLACZEGO WARTO BIEGAĆ? – cz. VIII
5 z 50 POWODÓW DLACZEGO WARTO BIEGAĆ? – cz. IX
5 z 50 POWODÓW DLACZEGO WARTO BIEGAĆ? – cz. X

7 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s