Cytat Motywacyjny, który odmieni Twoje życie /nr 95/

„Ludzi wyprowadzają z równowagi nie same fakty, lecz sposób w jaki je widzą.”

Epiktet

Sposób postrzegania tego, co się dzieje jest najważniejszym elementem w życiu. Szklanka może być zawsze do połowy pusta lub pełna, prawda?

cytat-motywacyjny-41

10 comments

 1. Bardzo mądre słowa… W końcu należy pamiętać, że każdy z nas patrzy na świat, na ewne fakty inaczej. Każdy z nas ma inne doświadczenie życiowe, inne wydarzenia, innych ludzi którzy go kształtowali. To sprawia, że każdy z nas jest wyjątkowy, ale przy tym inaczej postrzega pewne rzeczy. Ważne jest, żeby o tym pamiętać 🙂 Pozdrawiam!

  Polubienie

 2. To samo zjawisko każdy widzi inaczej. Gdyby w dowolnym momencie kazać zamknąć oczy, to okazałoby się, że każdy widziałby co innego, bowiem dla każdego człowieka ważne są inne priorytety.
  Pozdrawiam

  Polubienie

 3. Każdy z nas ma inne doświadczenia, temperament i system wartości z tego też względu zmienia się nasza optyka widzenia różnych faktów. Myślę jednak, że nie ma w tym nic złego, a nawet może to przynieść korzyści. Sama pracuje w zespole i każdy z jego członków pewne wydarzenia postrzega inaczej, zawraca uwagę na inne ich szczegóły a tym samym ma inne pomysły na wyjście z tych sytuacji, rozwiązanie problemów itp. Uważam, że warto z tego czerpać, bo w ten sposób procując nad jakimś problemem mamy nieporównywalnie więcej pomysłów na jego rozwiązanie niż gdybyśmy próbowali rozwiązać go w pojedynkę. Jeśli zaś chodzi o postrzeganie faktów wyłącznie przez samych siebie, to zauważyłam, że zawsze jest tak, że nawet największa życiowa tragedia z perspektywy czasu okazywała się w jakimś stopniu potrzebna do tego, by coś w sobie zmienić, przewartościować a później pójść dalej nową drogą.

  Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

  • Cenne uwagi, faktycznie zespół nie miałby wartości, gdyby każdy myślał tak samo i miał te same pomysły. Właśnie wyżej pisałam, że grupa ludzi może przeżyć katastrofę, jedni sie pozbierają i jak mówisz przewartościują życie, a inni się załamią:)

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s