Najlepszy – co sprawiło, że Jerzy Górski wyszedł z uzależnienia?

Jakiś czas temu pisałam Wam o książce „My, dzieci z dworca ZOO”, w której główna bohaterka Christiane w wieku 12 lat sięgnęła po narkotyki, a później prostytuowała się. Ma już ponad 50 lat, odebrano jej kilka dzieci, dokonywała aborcji, roniła i ćpa dalej. Jerzy Górski żyjący nadal i udzielający się społecznie i sportowo jest przeciwwagą do tej postaci. Również brał heroinę, był od niej uzależniony, a jednak skończył z nałogiem i wygrał podwójnego Ironmana.

Co zadecydowało o tym, że wyszedł z uzależnienia?

Zanalizuję to okiem pedagoga szkolnego 🙂

  1. Wola walki, wewnętrzna siła i cechy charakteru – to był główny powód, że Górski po prostu chciał to zrobić i miał silną motywację by wygrać ze ćpaniem. Odnalazł w sobie siłę i stanowczość.
  2. Monar i dostosowanie się do warunków tam panujących – w Monarze liczy się najbardziej dobrowolność. Jeśli nie dostosujesz się do norm tam panujących – wylatujesz. Jerzy Górski sam jeden wie jak mu było ciężko godzić się kolejny raz na ścinanie głowy na łyso czy cofanie się do chodzenia w drelichu. Tej terapii prowadzonej przez społeczność zawdzięcza bardzo wiele.
  3. Więzienie – sam Górski pisał, że pobyty w więzieniu zapewniały mu przymusowy detoks i nie miał wtedy możliwości brać. Odratowało to wyniszczony organizm po latach narkotyzowania się.
  4. Zerwanie ze starymi znajomymi – zdarzyło się, że będąc na przepustce spotkał się ze znajomymi, którzy wisieli mu kasę za dragi. Z radością ją odebrał. Po powrocie na jego oczach Marek Kotański spalił 100-złotowy banknot, żeby udowodnić, że to „brudna forsa”.
  5. Chęć pomocy innym – chciał pomagać i to było dla niego istotne
  6. – izm – narkomania przeszła w inne uzależnienie – uzależnienie od biegania. Oczywiście żadne uzależnienie nie jest zdrowe, jednakże to doprowadziło go do wyzdrowienia
  7. Spotkanie na swojej drodze dobrych ludzi – którzy również mu pomogli

Oczywiście, podejrzewam, że było dużo czynników, które wpłynęły na wyzdrowienie Jerzego Górskiego i chyba najlepiej sam by się w tym temacie wypowiedział, jednak wymieniłam te, które sama zaobserwowałam. Polecam książkę, filmu jeszcze nie widziałam. A czy wy znacie tą postać i pozycję bibliograficzną?:-) Pozdrowienia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s