Na co tracimy czas?

Brak czasu to najczęstsza wymówka i zarazem powód, dla którego odmawiamy zrobienia czegoś, spotkania się z kimś etc. Pisałam o tym <TUTAJ>   Jednak czy rzeczywiście jest tak, że nie mamy czasu na to, co ważne czy tracimy go na rzeczy, które tak naprawdę za wiele nie wnoszą w nasze życie?

Na co tracimy czas?

  1. Telewizja – my z mężem telewizji od wielu lat nie posiadamy i nie zamierzamy kupować, uważamy, że to najbardziej zabiera nam czas, tym bardziej, że w jakiś sposób podporządkowujemy swoje życie rozkładowi telewizyjnemu.
  2. Chodzenie po sklepach bez celu kupienia czegoś – koleżanki na studiach zawsze pytały czy idę z nimi pochodzić po sklepach, a kiedy pytałam co zamierzają kupić, odpowiadały, że nic. Dla mnie to strata czasu.
  3. Facebook – w telefonie i na komputerze zabiera nam dużo czasu – zwłaszcza scrollowanie i oglądanie filmików, nic nie wnoszących tekstów, czyli zaśmiecanie sobie głowy.
  4. Inne dziwne rzeczy robione w internecie – wchodzenie na strony, które są średnio ciekawe, sprawdzanie poczty kit wie ile razy dziennie to też zabiera czas.
  5. Zbijanie bąków – dla każdego oznacza to co innego po prostu… Jeśli siadamy i rozmawiamy z kimś bliskim, to można to traktować jako inwestycja w relacje, natomiast warto zwrócić uwagę co dla nas oznacza kręcenie się bez sensu.
  6. Spotykanie się z ludźmi, z którymi tak naprawdę nie mamy ochoty się spotkać – tracimy swój czas, choć ta relacja nie jest dla nas ani ważna, ani wartościowa, a po co? Bo wypada? Niekiedy lepiej odpuścić.
  7. Klikanie na telefonie – w komunikacji miejskiej większość ludzi klika na telefonie. Co tam robi? Trudno powiedzieć, natomiast wg mnie lepiej poczytać książkę
  8. Oglądanie filmów, które nam się nie podobają – my mamy taką zasadę, że po 10 minutach wyłączamy film, jeśli nam nie przypadnie do gustu. Ja to samo robię z książkami, nie magluję ich do końca.

A Wy na co tracicie czas? Ja zauważyłam w swojej głowie taki czerwony alarm, jak np. mam iść się kąpać, a wchodzę na fb i przewijam go. Pojawia się w moim mózgu zdanie: „Uwaga, czas Ci leci, a Ty nie robisz nic korzystnego dla siebie, idź już się kąpać” i idę ze sobą na kompromis:P

3 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s