Cellulit na pośladkach

Cellulit na pośladkach co prawda jest niegroźny, ale za to bywa bardzo uciążliwy. Badania pokazują, że dotyka on głównie kobiet, także płeć piękna bardziej przejmuje się defektami swojej urody. Jeśli jesteście ciekawi, skąd się bierze cellulit na pupie, jak z nim skutecznie walczyć i czy można mu zapobiec, zapraszamy do lektury.

Czym jest cellulit na pośladkach?

Zacznijmy od wyjaśnienia sobie, czym jest i jak wygląda cellulit na pośladkach. Jest to pewnego rodzaju defekt estetyczny, nazywany pomarańczową skórką ze względu na charakterystyczny wygląd. Cellulit na pośladkach to zaburzenie w budowie skóry i tkanki podskórnej, wskutek którego pojawiają się na naszym ciele grudki, guzki i zagłębienia.

Cellulit na pośladkach
Cellulit na pośladkach – jak powstaje? Jak go zwalczać?

Cellulit na pośladkach jest dużym problemem dla szerokiej rzeszy osób na całym świecie, głównie kobiet. Przyczynia się do obniżenia samooceny, a dotknięte nim panie niechętnie pokazują swoje ciało, wstydzą się rozebrać na plaży, a nawet w domu. Zupełnie niepotrzebnie – ten kłopot dotyczy tylu osób, że z pewnością spotka się ze zrozumieniem.

Mogą Cię zainteresować: perfumy damskie do 100 zł

Przyczyny powstawania cellulitu na pośladkach

Dlaczego powstaje cellulit na pośladkach? Nie jest to bynajmniej problem wynikający z naszego zaniedbania. Przyczyn jest wiele i większość z nich pozostaje niezależna od nas. Należą do nich:

  • Czynniki genetyczne,
  • Działanie estrogenu (dlatego najczęściej dotyka kobiet),
  • Zaburzenia hormonalne,
  • Wahania masy ciała,
  • Ciąża i karmienie piersią,
  • Dorastanie,
  • Menopauza,
  • Zły styl życia.

Jak powstaje cellulit na pośladkach?

W tkance podskórnej każdego człowieka znajdują się komórki tłuszczowe, a pośladki są miejscem, gdzie jest ich szczególnie dużo. Problem zaczyna się wtedy, gdy zaczynają one funkcjonować nieprawidłowo i dochodzi do ich przerostu, przez co powstają opisywane przez nas defekty estetyczne, czyli właśnie cellulit na pupie.

Jak zapobiegać cellulitowi na pośladkach?

Oczywiście optymalną sytuacją byłoby, by cellulit na pośladkach w ogóle nie powstał, i do tego stanu powinniśmy dążyć. Nie jest to łatwe, ponieważ, jak już wspomnieliśmy, na wiele czynników nie mamy wpływu. Warto jednak zawczasu rozpocząć kompleksowe zapobieganie powstawaniu pomarańczowej skórki.

Co można zrobić? Zacznijmy od picia odpowiedniej ilości wody, by wspomóc metabolizm i działanie całego organizmu. Jeśli nasz styl życia kłóci się z piramidą zdrowia, powinniśmy go zmienić, najlepiej małymi kroczkami, by boleśnie tego nie odczuć. Zacznijmy zdrowo się odżywiać i regularnie ćwiczyć. Oprócz tego, warto zrobić podstawowe badania, w tym tarczycy – tą decyzją najlepiej jednak pokieruje lekarz.

Sprawdź także: perfumy damskie do 300 zł

Dieta na cellulit na pośladkach

Dieta to pierwszy stopień walki z cellulitem na pośladkach, który w dodatku ma bardzo pozytywne efekty „uboczne” – przede wszystkim, pozwala zachować zdrowie, a także schudnąć. Nasze odżywianie powinno bazować na owocach i warzywach, a także pieczywie pełnoziarnistym, kiełkach i zdrowych nasionach. Do tego, powinniśmy spożywać sporo tłuszczów roślinnych i ryb, a unikać mięsa oraz tłuszczów zwierzęcych i pokarmów przetworzonych.

Sposoby na cellulit na pośladkach
Sposoby na cellulit na pośladkach – kosmetyki, ćwiczenia, dieta na cellulit

Masaż na cellulit na pośladkach

By uniknąć cellulitu na pośladkach, można wdrożyć zapobiegawczy masaż limfatyczny, który pobudza właściwe krążenie limfy. Wystarczy do niego szorstka rękawica, gąbka czy też szczotka, którą masujemy pośladki okrężnymi ruchami. Całość powinna trwać około 15-20 minut i najlepiej wykonywać zabieg codziennie – wtedy zmniejszamy znacząco prawdopodobieństwo powstawania cellulitu na pupie.

Kosmetyki na cellulit na pośladkach

Kolejnym sposobem zapobiegania powstawaniu cellulitu na pośladkach, jak i zmniejszaniu jego widoczności, są odpowiednie kosmetyki. Stanowią one tylko wartość dodaną do zdrowego stylu życia i ćwiczeń fizycznych, uzupełniając je, a nie zastępując. Zwykle ich skład bazuje na kofeinie, miłorzębie japońskim, żeń-szeniu, algach morskich, pokrzywie, bluszczu i innych składnikach naturalnych o udowodnionym działaniu.

Jeśli chodzi o kosmetyki, możemy wyróżnić między innymi balsamy na cellulit, kremy antycellulitowe czy peelingi na cellulit na pośladkach. Ich ceny bywają bardzo różne i wahają się od około 20 zł za opakowanie do nawet 500 zł.

Ćwiczenia na cellulit na pośladkach

Cellulitowi na pośladkach możemy również zapobiegać poprzez właściwe ćwiczenia fizyczne, usprawniające krążenie w tych miejscach i prowadzące do właściwej przemiany materii. Trening powinien mieć miejsce przynajmniej trzy dni w tygodniu przez 40 minut. Poza specjalnymi ćwiczeniami, warto wybrać się na basen, aerobik czy rower.

Zobacz też: perfumy damskie do 200 zł

Jeśli chodzi o ćwiczenia na cellulit na pośladkach, warto tu wymienić:

  1. Przysiady, również z obciążeniem,
  2. Wypady nóg w tył,
  3. Mostek,
  4. Wymachy nóg w klęku podpartym.

Interesuje Was konkretny trening na cellulit na pośladkach i udach? W takim razie koniecznie obejrzyjcie poniższy film!

Leczenie cellulitu na pośladkach

Jeżeli cellulit na pupie już powstał, walka z nim jest trudna, ale nie niemożliwa. By go usunąć, można się zdecydować na zabiegi i metody do stosowania w zaciszu własnego domu, a także bardziej inwazyjne zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej. Możemy tu wymienić na przykład:

  • Masaż bańką chińską,
  • Ultradźwięki,
  • Kriolipoliza,
  • Fale radiowe,
  • Mezoterapia,
  • Lipoliza iniekcyjna,
  • Laserowa liposukcja.

Za moment wyjaśnimy, na czym polega każdy z nich.

Cellulit na pośladkach a masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską na cellulit na pośladkach to bardzo dobra metoda walki z tym problemem. Wymaga zakupu specjalnych baniek, gumowych przyssawek w dużym rozmiarze, które zgniatamy i przysysamy do skóry w wybranym miejscu, a następnie masujemy, by usprawnić krążenie. By uniknąć dyskomfortu, powinniśmy użyć nieco oliwki lub balsamu na celliulit.

Pamiętajmy, że masaż bańką chińską na cellulit na pupie jest przeciwwskazany w wielu przypadkach, między innymi w ciąży, przy chorobach przewlekłych i innych problemach, dlatego warto go skonsultować z lekarzem.

Ultradźwięki i fale radiowe na cellulit na pośladkach

Ultradźwięki oraz fale radiowe, często stosowane na cellulit na pośladkach, to metody nieinwazyjne i stosunkowo bezpieczne, choć i tu w grę wchodzą przeciwwskazania. Decyzję o nich najlepiej więc konsultować z lekarzem medycyny estetycznej lub swoim lekarzem prowadzącym. Fale radiowe podgrzewają skórę i tkankę podskórną oraz obkurczanie się cellulitu, podczas gdy ultradźwięki na cellulit na pupie rozbijają tkankę tłuszczową.

Cellulit na pośladkach - jak się pozbyć
Cellulit na pośladkach – jak się pozbyć pomarańczowej skórki?

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu na pośladkach?

Jak usunąć cellulit na pośladkach? Najlepiej stosować kilka metod jednocześnie. Podejdźmy do tematu holistycznie, dbając o całe nasze ciało, a w przypadku nasilonego problemu nie bójmy się poprosić o pomoc lekarza specjalisty. Kluczem do sukcesu są regularne zabiegi i starania, więc unikajmy słomianego zapału.

Sprawdź także: tanie perfumy damskie

A jakie sposoby na cellulit na pośladkach okazały się skuteczne w Waszym przypadku? Możecie polecić konkretne zabiegi, a może zachwyciły Was kosmetyki na cellulit na pupie? Czekamy na Wasze opinie i komentarze!

Dodaj opinie na forum