O blogu

Prawa autorskie

Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są mojego autorstwa. Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zabraniam jakiegokolwiek kopiowania treści. Jeżeli interesuje Cię wykorzystanie któregoś z moich tekstów, proszę skontaktuj się ze mną – jestem chętna Ci pomóc. Jakiekolwiek próby plagiatu i kopiowania treści objętych prawami autorskimi zostaną poddane procedurom prawnym.

Początek bloga – jak to się stało, że zaczęłam pisać?

  • Blog zaczęłam prowadzić 29.08.2009 r. pod nazwą Blog studentki pedagogiki [wolontariaty, książki, refleksje].
  • Do września 2012 pisałam głównie dla siebie w formie pamiętników, potem zaczęłam skupiać się na tym,  by budzić w Was refleksje. Z tego właśnie powodu wcześniejsze wpisy są chaotyczne, ponieważ nie podlegały korekcie.
  • Z dniem 7.04.2012 został przeniesiony na obecny adres – wówczas Iwona Turzańska.pl .
  • Blog po 21.07.2018r. z Iwona Turzańska.pl zmienił nazwę na Iwona Góra Blog, ponieważ zawarłam związek małżeński i zmieniłam nazwisko 🙂 Adres jednak pozostawiłam taki sam – iwonaturzanska.pl

Szczypta historii bloga…

Swój pierwszy pamiętnik (zeszytowy) stricte związany z działalnością wolontariacką zapisałam w maju w 2009 roku, kiedy wyjechałam jako wychowawca z młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną, z rodzin najczęściej dysfunkcyjnych. Rzuciłam się na głęboką wodę, bo była to moja pierwsza jakakolwiek praktyka pedagogiczna. Jak się domyślacie, wywołało to u mnie tak silne emocje, że musiałam je uwolnić! Rok i dwa lata później również podjęłam się tego zadania, lecz miałam już więcej umiejętności i doświadczenia w tym zakresie. Było inaczej. Pomyślałam wtedy, że nigdy nie chciałabym zapomnieć jak to było na samym początku, jak wyglądały moje pierwsze, koślawe kroczki stawiane w zawodzie pedagoga. Założyłam tego bloga tylko dla siebie, by opisywać tutaj również inne aktywności związane z wolontariatami, studiami, szkoleniami itp. Na palcach dłoni mogłam wyliczyć ile moich znajomych o tej stronie wiedziało. Nikt jej nie odwiedzał. Z czasem zaczęłam zamieszczać również opisy książek o tematyce społecznej.

Przełom w dziejach bloga

Wszystko zmieniło się 1.04.2011., kiedy otrzymałam e-maila od G. z Czytelni On-line wydawnictwa PWN SA Ibuk.pl z propozycją współpracy. Miałam recenzować wybrane przez siebie e-booki w zamian za udostępnianie mi ich na miesiąc. Nie mogłam uwierzyć! Przecież to był dzień Prima Aprilis! Wszystko okazało się prawdą! Z dużą satysfakcją i przyjemnością nasze relacje w tym zakresie układają się po dzień dzisiejszy. Zastanowiło mnie czy nie warto pokazać bloga innym? Tak też się stało. Ogromne znaczenie miało również dwukrotne polecenie mojego wpisu przez Onet na głównej stronie (Onet doceniał raz na jakiś czas moje wpisy także w poszczególnych kategoriach) oraz zaproszenie H. do Blogowej Grupy Samorozwoju. Nastąpiła lawina! Zaczęliście tu bywać, zostawiać komentarze i najważniejsze…

Idea bloga

Najważniejsze, że zaczęliście pisać do mnie e-maile oraz komunikować się przez funkcjonujące wtedy gadu-gadu. Oczekujecie mojej pomocy w różnych zakresach i główną ideą tego bloga stało się pomaganie Wam. Dziękuję Wam za to! Pomagam Wam zawsze na tyle, na ile potrafię, na ile pozwala mi moje doświadczenie oraz wiedza. Zawsze znajduję czas na to, by Wam odpisać. Lubię to! Ba! Lubię to bardzo! Nie od dziś powtarzam, że jestem dla ludzi stworzona i ze skupieniem czytam o Waszych sprawach, jakiekolwiek by one nie były. Dziękuję Wam za zaufanie. Nawet nie wiecie jak ważne dla mnie jest to, że potraficie otworzyć się przed nieznaną Wam przecież kobietą! Poza tym, dzięki Waszym komentarzom na blogu, mogę poznać także Wasze spostrzeganie świata. Staram się prowokować Was do dyskusji, refleksji. Wiele potrafię wynieść z tego, co dzieje się pod wpisami. Dzięki temu blogowi poznaję Was, Drodzy Czytelnicy, Drodzy Blogerzy! Odwiedzam Wasze strony i jestem pełna podziwu! Dziękuję Wam za to, że dzielicie się swoim zdaniem i uczuciami. Mam nadzieję, że nigdy się to nie zmieni, a wręcz będzie się rozwijało!

Prowadzę bloga z nadzieją, że zaszczepię w Was skłonność do pochylania się nad tym, co się dzieje, zasieję w Waszych głowach choć jedną, ważną myśl, zmotywuję do zrobienia choć jednej rzeczy, której się wcześniej nie podjęliście.

Jedną z ważniejszych wartości w moim życiu jest praca nad sobą i głęboko wierzę w to, że jeśli jeszcze jej w sobie nie pielęgnujesz – po prostu zaczniesz, bo naprawdę warto!

Sukcesy bloga

Konkurs na bloga roku

Blog zajął 12 miejsce na ponad 800 w kat. „Moje zainteresowania i pasje” w konkursie Blog Roku 2011. Zabrakło kilku czy kilkudziesięciu głosów, by znalazł się w pierwszej dziesiątce, która przechodzi do kolejnego etapu – oceny jurora. Największym sukcesem jest dla mnie to, jak wielkie wsparcie od Was otrzymałam – zarówno od bliskich, jak i nieznajomych. Byliście naprawdę niesamowici – Dziękuję!

Onet polecił moje wpisy:

Ilość odsłon na starym adresie powolanie-i-pasja.blog.onet.pl

  • 224519

Fakt, że odwiedzacie mojego bloga, czytacie i komentujecie to największy sukces:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s