Wózek dziecięcy do małego samochodu

Wielu rodziców bije się w myślach, jaki wózek dziecięcy do małego samochodu kupić. To bardzo istotny wybór. W końcu jest to gadżet, który ma służyć naszemu maluszkowi,ale też nie być przeszkodą dla rodzica. Musi być wygodny i wytrzymały, ale jednocześnie lekki. Mieć dość dużo miejsca, aby dziecko miało swobodę ruchu, ale też nie zbyt duży, by zmieścił się w aucie. Jak widać zagwozdek jest wiele, tak samo jak wiele jest wózków dla dzieci.

Zatem jaki wózek dziecięcy do małego samochodu się nadaje? Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów? Czy wygląd ma znaczenie? Gdy w Waszych głowach pojawiają się pytania bez odpowiedzi – dobrze trafiliście! Z chęcią pomożemy Wam w wyborze. Serdecznie zapraszamy do naszego dzisiejszego poradnika i nie zapomnijcie sprawdzić naszego rankingu najlepszych! Miłej lektury życzymy!

Jaki wózek dziecięcy do małego samochodu wybrać i kupić?

W sklepach dostępnych jest wiele różnych modeli wózków dziecięcych do małego samochodu. Dlatego, aby wybrać ten najlepszy, warto dokładnie im się przyjrzeć. Powinniśmy porównać kilka istotnych elementów, takich jak:

  • parametry,
  • koła,
  • hamulce,
  • siedzisko,
  • daszek,
  • bezpieczeństwo.
Wózek dziecięcy do małego samochodu
Wózek dziecięcy do małego samochodu/ Cena, ranking, opinie

Parametry wózka dziecięcego do małego samochodu

Jak się domyślamy parametry wózka dziecięcego do małego samochodu nie mogą być zbyt duże. Inaczej nie zmieści się do naszego auta. Najlepiej, aby był składany, wtedy zajmuje jeszcze mniej miejsca. Zwykle też większość elementów może być odczepiana jak daszek czy podnóżek. Ich waga jest zadziwiająco mała – ważą do 6 kg! A złożymy go nawet jedną ręką. Niekiedy nawet mają dołączony do zestawu pas, dzięki czemu wózek można nosić złożony na ramieniu. Ale też występuje funkcja stania w pionie po złożeniu, co ułatwia przechowywanie.

Planowanie obowiązków – zobacz, jakie to proste!

Koła w wózku dziecięcym do małego samochodu

Koła to jeden z ważniejszych elementów wózka dziecięcego do małego samochodu. Choć powinny być one duże i wytrzymałe w tym przypadku niestety nie możemy na to liczyć. Coś kosztem czegoś. Zwykle są one małe, by nadać lekkości. Ale są za to bardzo zwrotne. Zwykle nieprzebijalne, wykonane z poliuretonu. Wszystkie cztery koła mają amortyzację. Dzięki temu możemy nimi jeździć nawet po nierównym terenie, a dziecko tego nie odczuje. I nie musimy się bać, że maluch zahaczy nóżkami o koła, w zestawie mamy regulowany podnóżek, który z łatwością wyczyścimy.

Hamulce w wózku dziecięcym do małego samochodu

Jeśli mówimy o kołach w wózku dziecięcym do małego samochodu to należy też wspomnieć o hamulcach. Każdy wózek je ma i zazwyczaj jest to hamulec nożny. Jest to niewielki przycisk obok kół, który zupełnie nie wadzi, gdy gadżet zostaje schowany do niewielkiego auta. Jednak zawsze uważajmy na nie podczas transportu, by nie uszkodzić nic. Hamulce są ważne, gdy nie używamy wózka, aby nie odjechał, zwłaszcza, gdy stoi na górce. To mogłaby być niebezpieczna sytuacja.

Siedzisko w wózku dziecięcym do małego samochodu

Kupując wózek dziecięcy do małego samochodu musimy zwrócić uwagę na jego siedzisko. Przede wszystkim powinno być ono wygodne dla naszego maluszka. Wybierzmy też odpowiedni materiał, który będzie można łatwo utrzymać w czystości. Zwróćmy uwagę, czy jest regulowany. Ułożenie na płasko daje naszemu dziecku komfortowy sen, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia. Dobrym rozwiązaniem jest wybór wózka z możliwością ustawienia siedziska przodem lub tyłem do kierunku jazdy w zależności od wieku i preferencji malucha.

Ale pamiętajmy, że wózek dziecięcy do małego samochodu sam w sobie jest mały. Także siedzisko nie będzie takie duże. Często może być też lekko usztywniony i mieć kieszonki podręczne. Pod siedziskiem może znajdować się niewielki kosz np. na zakupy czy dodatkowe akcesoria dla dzieci. Podczas podróży można go odpiąć i przewieźć osobno.

Daszek w wózku dziecięcym do małego samochodu

Choć wózek dziecięcy do małego samochodu jest niewielki, to musi mieć dość obszerny daszek. Inaczej nie spełniał by on swoich funkcji ochronnych. Jego zadaniem jest osłaniać dziecko przed deszczem, wiatrem czy słońcem. Dlatego musi być wykonany z dobrej jakości materiałów, ale też oddychających. Jeśli chodzi o to ile miejsca zajmuje, to spokojnie. Na pewno go zmieścicie do auta. Wiele modeli oferuje możliwość odczepiania na czas podróży. Wtedy jest osobno w bagażniku.

Jaki wózek dziecięcy do małego samochodu
Jaki wózek dziecięcy do małego samochodu wybrać – cena, opinie, ranking najlepszych

Bezpieczeństwo w wózku dziecięcym do małego samochodu

Bardzo ważne podczas zakupu wózka dziecięcego do małego samochodu jest to, jakie bezpieczeństwo zapewni naszemu maluchowi. Musimy sprawdzić czy posiada odpowiednie pasy, najlepiej gdyby to były 3- lub 5-punktowe. Takich nasze dziecko nie będzie w stanie samo odpiąć. Ważne są też certyfikaty oraz normy unijne. Powinniśmy od razu sprawdzić czy dany produkt je spełnia. Nie warto wybierać takich bez, gdyż mogą okazać się one mało bezpieczne.

Czy wózek dziecięcy do małego samochodu ma dodatki?

Choć wydawać by się mogło, że wózek dziecięcy do małego samochodu nie powinien mieć zbyt wiele dodatków, które mogłyby zajmować miejsce. Jednak te dodatki są bardzo przydatne. To na przykład niewielka kieszonka na napój dla dziecka lub zimowy śpiworek na nóżki na zimę.

Buty do jazdy konnej – jakie wybrać?

Jaki jest najlepszy wózek dziecięcy do małego samochodu?

Najlepszy wózek dziecięcy do małego samochodu powinien być dość mały, aby właśnie zmieścił się do naszego niewielkiego pojazdu. Przy tym liczy się jego waga – zwykle małe wózki, mniej ważą. Ale nie zapominajmy o wyborze solidnego materiału wykonania. Również koła powinny być dość mocne, by mimo wszystko nie złapać gumy na spacerze. Dobry wózek to przede wszystkim bezpieczeństwo naszego malucha. A to właśnie jest najważniejsze!

Gdzie kupić wózek dziecięcy do małego samochodu?

Dobry wózek dziecięcy do małego samochodu zakupimy w sklepie stacjonarnym z akcesoriami dla dzieci. Zwykle mamy kilka dostępnych modeli, które możemy z sobą porównać. Ale to nie wszystko, duży wybór znajdziemy też w sklepach internetowych. Warto się dokładnie rozejrzeć.

Do popularnych producentów należą: Doona, Kinderkraft, Joie, Chicco, VEO, MoMi, Lionelo i inni.

Cena wózka dziecięcego do małego samochodu

Cena wózków dziecięcych do małego samochodu nie jest aż tak zróżnicowana, jednak nie jest to tak mały wydatek. Koszt za taki gadżet rozpoczyna się od około 600 zł. Zwykle jest to między 800 zł a 1200 zł, choć mogą się też znaleźć droższe modele. Ale wszystko zależy od materiału i dodatków.

Najlepszy wózek dziecięcy do małego samochodu
Najlepszy wózek dziecięcy do małego samochodu

Wózek dziecięcy do małego samochodu – opinie

Jaki wózek dziecięcy do małego samochodu jest Waszym zdaniem najlepszy? Na co powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupu? Czy uważacie, że takie wózki są dobre dla dzieci? Nie psują się szybko? Wasze zdanie i porady zawsze są dla nas ważne, dlatego czekamy na Wasze opinie w sekcji komentarzy! Zapraszamy do dyskusji!

Zobacz: Cellulit na pośladkach

Wózek dziecięcy do małego samochodu / Ranking najlepszych

Czy wszystkie wózki są takie same? Nie, jest wiele różnych modeli, dlatego czasem wybór może okazać się nieco trudniejszy, niż przypuszczaliśmy. Zachęcamy Was, abyście sprawdzili nasz ranking najlepszych wózków dziecięcych do małego samochodu. W zestawieniu znajdziecie tylko polecane produkty, które sprawdzają się u innych użytkowników. Nie ma na co czekać – zajrzyjcie już teraz!

Dodaj opinie na forum