Lusterko do makijażu LED

Lusterko do makijażu led to nie tylko akcesorium, dzięki któremu uda się nam wykonać perfekcyjny makijaż czy też depilację okolic twarzy. To również doskonały element dekoracyjny, bez względu na to, czy mamy efektowną toaletkę z lustrem, czy też mniejsze lusterko do makijażu LED stojące na stoliku albo w łazience na blacie. Obecnie w sklepach znajdziemy wiele różnych modeli luster, a wybór jest ogromny, zarówno pod względem kształtów, jak i wielkości i rodzajów oświetlenia.

Jakie lustro lub lusterko LED do makijażu wybrać?

Lusterko do makijażu LED Ranking
Jaka Lusterko do makijażu LED?
Ranking najlepszych >>>

Lustro i lusterko LED do makijażu

Jak powiedzieliśmy, do wyboru mamy zarówno duże lustra, jak i mniejsze lusterka LED do makijażu. W tym drugim przypadku lusterko może być umieszczone na wysięgniku lub na podstawce. Dzięki temu możemy zwykle regulować kąt nachylenia. Niektóre modele lusterek LED do makijażu zapewniają też powiększenie.

Większe lustra LED do makijażu wymagają szerszego omówienia.

Lusterko do makijażu led
Lusterko do makijażu LED / Jakie wybrać? Gdzie kupić? Jaka cena, opinie i ranking?

Jakie lustro LED do makijażu kupić?

Zanim wybierzemy najlepsze dla siebie lustro LED, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę i jakie modele i wersje mamy do wyboru. Poniżej więc omawiamy kilka najważniejszych kwestii dotyczących luster LED do makijażu:

  1. Rodzaje oświetlenia,
  2. Rodzaje ram,
  3. Orientacja lustra,
  4. Dodatkowe akcesoria,
  5. Producenci,
  6. Cena.

Oświetlenie w lustrach LED do makijażu

Jeśli chodzi o większe lustra, to wyróżniamy wśród nich przede wszystkim dwa typy. Pierwszy z nich stanowią lustra z oświetleniem zamocowanym w ramie, natomiast drugi to lustra z żarówkami wystającymi bezpośrednio z tafli lustra przez wycięte w niej otwory. Mają one bardziej nowoczesny design, a światło z żarówek odbija się bezpośrednio w tafli, dzięki czemu daje ona lepsze doświetlenie.

Lustro led do makijażu
Jakie lustro LED do makijażu wybrać? Sprawdź ranking, ceny i opinie

Lustra LED do makijażu z oświetleniem na całej ramie

Lusterka do makijażu LED różnią się także rozmieszczeniem oświetlenia na ramie. Profesjonaliści najbardziej polecają modele, w których oświetlenie jest rozmieszczone dookoła lustra. Światło, które z nich pada, niweluje cienie na twarzy, a dodatkowo tworzy ono piękne odbicie w źrenicy oka (będzie to miało znaczenie dla osób wykonujących zdjęcia odbicia twarzy w lustrze).

Trzeba tu dodać, że przy takim lustrze LED do makijażu można pracować nawet w nocy.

Lustra LED do makijażu z oświetleniem z boków i z góry

Takie rozmieszczenie oświetlenia będzie idealne dla osób, które będą chciały postawić swoje lustro na przykład na toaletce (zamiast wieszać na ścianie). Brak dolnego rzędu żarówek będzie bardziej ergonomiczny, a jeśli do tego mamy biały blat, to będzie on i tak doskonale odbijał światło, doświetlając twarz z dołu.

Lustra LED do makijażu z żarówkami po bokach

Przyjęło się, że lusterka do makijażu LED z żarówkami po bokach są akcesorium, które najlepiej nadają się do łazienki. Choć może ono nie do końca spełniać wymagania profesjonalistów, to jak najbardziej sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.

Jakie żarówki do lustra LED do makijażu?

Do makijażu najlepiej nadają się żarówki LED o neutralnej barwie światła 4500 K. To również żarówki stosowane w profesjonalnych lustrach.

Orientacja lustra LED do makijażu

Lustro w wersji poziomej najczęściej wybierane jest przez makijażystów i wizażystów, a z kolei w wersji pionowej spotyka się z największym uznaniem wśród fryzjerów. Kwadratowe i okrągłe lustra, a także mniejsze lusterka LED do makijażu, polecane są jako lustra biurkowe do stosowania na co dzień.

Rama w lustrach LED do makijażu

Lustra LED do makijażu najczęściej otoczone są białą ramą, która odbijając światło daje nam dodatkowe doświetlenie (co ciekawe, możemy też spotkać w sklepach lustra z niezwykle eleganckimi, czarnymi ramami). Ramy luster mogą być wykonane z różnych materiałów, na przykład ze szczotkowanego drewna sosnowego, czy też z meblowej płyty wiórowej wykończonej gładkim laminatem.

Dodatkowe akcesoria do lustra LED do makijażu

Bardzo praktycznym, a przy tym estetycznym akcesorium do lustra LED do makijażu, jest podstawka wykonana z tego samego materiału, co rama lustra. Pozwala ona na bezpieczne postawienie lustra na toaletce lub biurku. Warto w tym miejscu jeszcze dodać, że lustra LED do makijażu nie należy opierać o ścianę lub tym bardziej stawiać bez oparcia.

Takie ustawienie grozi tym, iż lustro może się przewrócić lub obsunąć, dlatego też jeśli nie wieszamy lustra, to konieczne będzie dokupienie do niego podstawki, dzięki której będzie ono zabezpieczone przed ewentualnym zbiciem.

Lusterko led do makijażu
Lusterko LED do makijażu / Lustro z oświetleniem LED do makijażu

Gniazdko do podłączenia akcesoriów w lustrze LED do makijażu

Lustro LED najczęściej nie służy nam tylko do makijażu, ale także (jak już wspomnieliśmy) do depilacji okolic twarzy, czy też do przeglądania się podczas suszenia i układania włosów. W takim przypadku niezbędne (a przynajmniej przydatne) może się okazać gniazdko 230 V, czyli standardowy kontakt wbudowany w ramę lustra. Do gniazdka możemy w wygodny sposób podłączyć na przykład wtyczkę suszarki lub lokówki, a także ładowarkę do telefonu.

Gniazdko takie standardowo umieszcza się nad włącznikiem oświetlenia. Warto tu jednak pamiętać, że wmontowanie gniazdka wymusza zwiększenie grubości ramy lustra, a gniazdko działa niezależnie od tego, czy oświetlenie jest włączone, czy też nie.

Dodajmy tu jeszcze, że do takiego gniazdka nie powinno się podłączać urządzeń o mocy przekraczającej 1700 W.

Gdzie kupić lustro LED do makijażu? Producenci

Wśród producentów oferujących lustra i lusterka LED do makijażu można wymienić między innymi takie marki jak Beurer, Shela’s, Vanity, ZAP project.

Cena lustra do makijażu

Za lusterko LED do makijażu zapłacimy od kilkudziesięciu do około 100 złotych. Cena większych luster tego typu waha się w granicach od 100 do 500 złotych.

Opinie o lustrach do makijażu

Używasz lub używałaś/używałeś lustra LED do makijażu i możesz udzielić kilku rad, jaki model najlepiej wybrać? W takim razie zapraszamy do sekcji komentarzy. Można w niej zamieszczać swoje opinie, wskazówki i uwagi dotyczące wyboru i użytkowania luster LED do makijażu.

Lusterko do makijażu LED / Ranking najlepszych

Nadal zastanawiasz się, jakie lustra LED do makijażu wybrać i kupić? W takim razie zajrzyj do naszego rankingu! Zestawiliśmy w nim najchętniej obecnie kupowane modele luster wraz z porównaniem cen.

Error:Unrecognized content encoding type. libcurl understands deflate, gzip content encodings.

Jakie lusterko do makijażu LED wybrałyście dla siebie? Swoje opinie podrzućcie na forum.

Dodaj opinie na forum