Maszyna do szycia do 200 zł

Maszyna do szycia do 200 zł nie będzie może wysokiej klasy sprzętem wielofunkcyjnym, ale pozwoli na podstawowe przeróbki i poprawki krawieckie nawet osobom początkującym, które nie chcą wydać kroci na coś, czego będą używać w niewielkim zakresie i od wielkiego dzwonu. Jeśli chodzi Ci po głowie, czy za 200 złotych kupisz sensowną maszynę do szycia, odpowiemy na to pytanie w poniższym artykule.

Maszyna do szycia do 200 zł Ranking
Jaka Maszyna do szycia do 200 zł?
Ranking najlepszych >>>

Maszyna do szycia do 200 zł – możliwości

Polując na maszynę do szycia do 200 zł, tak naprawdę mamy trzy możliwości:

 1. Używana maszyna do szycia;
 2. Mini maszyna do szycia;
 3. Ręczna przenośna maszyna do szycia.

Takie urządzenia pozwolą nam na drobne poprawki, przyszycie guzika czy obszycie dziurki na guzik, naprawienie rozprutego szwu, skrócenie sukienki lub spodni, wymianę zepsutego zamka. Słowem – ogarną wszystko to, co zazwyczaj jest do ogarnięcia w każdym domu i co zazwyczaj robimy ręcznie, poświęcając na to mnóstwo czasu. Niestety, maszyna do szycia do 200 zł nie pozwoli nam raczej na odkrycie w sobie projektanta mody wszelakiej, chyba że na portalu oferującym używane przedmioty trafimy na istną perełkę.

W tym budżecie nic lepszego nie wymyślimy. Przejdźmy więc do omówienia każdej z możliwości.

Maszyna do szycia do 200 zł
Maszyna do szycia do 200 zł / Jaka najlepsza? Gdzie kupić? Cena, ranking i opinie szwaczek

Maszyna do szycia do 200 zł – używany sprzęt

Kupując używany sprzęt, musimy być bardzo ostrożni, by nie wyrzucić pieniędzy w błoto. Decydując się na budżet do 200 zł, liczmy się z faktem, że będziemy mogli sobie pozwolić tylko na maszyny kilkuletnie, bez oszałamiającej ilości ściegów i funkcji. Dodatkowym ryzykiem jest stan techniczny maszyny z drugiej ręki – co prawda nawet przy zakupie od osoby prywatnej chroni nas rękojmia, ale niestety, nie obejmuje ona naturalnej eksploatacji sprzętu.

Maszyna do szycia do 200 zł – mini maszyna do szycia

To naszym zdaniem znacznie lepszy wybór. Mini maszyna do szycia charakteryzuje się tym, że ma bardzo kompaktowe rozmiary i wagę do ok. 2 kg. Można ją zatem bez trudu schować nawet w małym mieszkaniu. Choć nie możemy po niej oczekiwać setek funkcji i ściegów czy radzenia sobie nawet z grubymi, wymagającymi materiałami, to do podstawowych celów będzie całkiem przyzwoita. Możemy nią zaszyć szew, który puścił, skrócić sukienkę, czy nawet uszyć od podstaw takie proste rzeczy, jak czapka czy poszewka na poduszkę.

Maszyna do szycia do 200 zł – ręczna przenośna maszyna do szycia

Ręczna przenośna maszyna do szycia do 200 zł to małe urządzenie na baterie, bez trudu mieszczące się w dłoni. Jest bardzo prosta w obsłudze i może być świetnym wyborem dla osób, które nie mają może aspiracji krawieckich, ale potrzebują czasem na szybko przeszyć dwa skrawki niezbyt grubego materiału. Niewątpliwą zaletę stanowi fakt, że można zabrać ją w podróż.

Aby wybrać najlepszą maszynę do szycia, trzeba poznać jej podstawowe funkcje.

Jaka Maszyna do szycia do 200 zł
Jaka Maszyna do szycia do 200 zł najlepsza? Ranking, cena i opinie

Funkcje maszyny do szycia do 200 zł

Kupując maszynę do szycia do 200 zł, nową czy używaną, poszukujmy modeli wyposażonych w następujące funkcje:

 • Szycie wsteczne – ułatwia rozpoczynanie i zakańczanie ściegu;
 • Regulacja prędkości szycia – pozwala na zachowanie precyzji;
 • Zmiana położenia igły – zazwyczaj od środka stopki w lewą stronę;
 • Przyszywanie guzików – umożliwia je specjalna stopka;
 • Obrzucanie dziurki;
 • Nóżki antypoślizgowe;
 • Regulacja naprężenia nici;
 • Obcinak nitek;
 • Igła z nawlekaczem;
 • Podświetlenie miejsca pracy;
 • Cerowanie.

Oczywiście próżno w naszym budżecie szukać modelu, który zapewniałby wszystkie te funkcje, ale wybierz tę, na której najbardziej Ci zależy, a być może trafisz na wymarzoną perełkę.

Dlaczego warto kupić maszynę do szycia do 200 zł?

Jeżeli nie interesujesz się szyciem i nie zamierzasz zrobić z niego swojego nowego hobby, mimo wszystkich wad, polecamy kupić małą maszynę do szycia do 200 zł. Dzięki temu nie uszczuplisz zanadto swojego domowego budżetu, a zaoszczędzisz czas, który zwykle poświęcasz na szycie ręczne lub pieniądze, jakie trzeba zapłacić krawcowej nawet za drobne poprawki. Niewątpliwie posiadanie małej, prostej i szybkiej maszyny jest nieocenione w sytuacjach podbramkowych, na przykład gdy dziesięć minut przed wyjściem z domu rozpruje się sukienka.

Najlepsza maszyna do szycia do 200 zł – jaka jest?

Nawet w tym budżecie możemy kupić sprzęt, który spełni nasze niewygórowane oczekiwania. Zwróć uwagę na obudowę – maszyna do szycia do 200 zł powinna być solidna, zrobiona z dobrej jakości tworzywa sztucznego. Wszystkie pozostałe aspekty musimy dobrać indywidualnie, w zależności od tego, do czego maszyna zazwyczaj będzie nam służyć i jakie mamy wobec niej plany. Ważne też, aby obsługa maszyny była prosta i intuicyjna, szczególnie jeśli nie posiadamy żadnego doświadczenia z krawiectwem. Zwróć uwagę na ergonomię.

Jakich akcesoriów potrzebujemy do maszyny do szycia do 200 zł?

Szycie nie kończy się na samej maszynie. Będziemy potrzebować także zestawu akcesoriów, które możemy kupić w lokalnej pasmanterii lub zaoszczędzić kilka groszy i zamówić je przez Internet. Mamy tu na myśli:

 1. Nici – najlepiej małe nawoje w wielu różnych kolorach, aby można było szyć różnobarwne tkaniny, nie pozbawiając ich estetyki;
 2. Nożyczki – dobre nożyce krawieckie pozwolą na bezproblemowe docięcie materiału i nie będą szarpać włókien;
 3. Nawlekacz do igieł – dzięki niemu unikniesz irytacji, gdy nitka za żadne skarby nie będzie chciała trafić do dziurki;
 4. Miarka krawiecka – służy do precyzyjnego zdejmowania wymiarów i przenoszenia ich na tkaninę.
Najlepsza Maszyna do szycia do 200 zł
Najlepsza Maszyna do szycia do 200 zł

Jak nauczyć się szyć na maszynie do szycia do 200 zł?

Maszyny do szycia do 200 zł są zazwyczaj proste w obsłudze, więc nie powinna ona sprawiać większych trudności. Są jednak rzeczy, których po prostu trzeba się nauczyć: przede wszystkim szycia po linii. Wykonanie prostej kreski wybranym ściegiem wcale nie jest takie proste

Maszyna do szycia do 200 zł – gdzie kupić?

Maszynę do szycia do 200 zł kupimy w dobrych sklepach z małym AGD oraz ogólnoprzemysłowych. Oferują ją tacy producenci, jak Bass, Łucznik, Magic Stitch, Handy Stitch.

Maszyna do szycia do 200 zł – opinie

A jakie Wy macie doświadczenia z maszyną do szycia do 200 zł? Może udało się Wam trafić na naprawdę dobry produkt w niskiej cenie? Podzielcie się swoją opinią w sekcji komentarzy!

Maszyna do szycia do 200 zł / Ranking najlepszych

Wybór najlepszej maszyny do szycia do 200 zł nie jest łatwy, szczególnie w obliczu napływu kiepskiej jakości sprzętu ze Wschodu. Aby zaoszczędzić Wam czasu i rozczarowań, przygotowaliśmy ranking sprawdzonych urządzeń w tym zakresie cenowym!

Error:Unrecognized content encoding type. libcurl understands deflate, gzip content encodings.

Dodaj opinie na forum