Perfumy damskie do 300 zł

Perfumy damskie do 300 zł są dla wielu kobiet równie ważne co odzież. Dopełniają kreacji i są istotnym składnikiem pierwszego wrażenia, które wywieramy na innych ludziach. W poniższym artykule podpowiadamy, z jakimi rodzajami można się spotkać, jak dobrać je dla siebie i jakie perfumy damskie do 300 zł są najlepsze.

Perfumy damskie do 300 zł Ranking
Jakie Perfumy damskie do 300 zł?
Ranking najlepszych >>>

Czym są perfumy damskie do 300 zł?

„Perfumy” to potoczne określenie na kosmetyki zapachowe, których używamy.

W tej kategorii możemy wyróżnić:

 1. Perfumy właściwe – najwięcej substancji zapachowej, rozpuszczonej w mocnym etanolu (Parfum/Perfume);
 2. Woda perfumowana – nieco słabsza, ale wciąż intensywna (Eau de Parfum);
 3. Woda toaletowa – mniejsza zawartość substancji zapachowej i etanolu (Eau de Toilette);
 4. Mgiełka do ciała – znikoma ilość substancji zapachowych, dzięki czemu możemy używać jej na co dzień.
Perfumy damskie do 300 zł
Perfumy damskie do 300 zł / Jakie wybrać? Gdzie kupić najładniejsze? Ranking i opinie

Jakie nuty wyróżniamy w perfumach damskich do 300 zł?

Dobre perfumy damskie do 300 zł są z reguły trzywarstwowe. Jako pierwsza ujawnia się tak zwana nuta głowy. Za tą poetycką nazwą kryje się po prostu pierwszy zapach wyczuwalny po zaaplikowaniu produktu. Szybko się nie tylko ujawnia, ale i ulatnia, gdyż znika po około 30 minutach.

Kolejną warstwę stanowi nuta serca. Ten zapach rozwija się na skórze po kilkunastu minutach i utrzymuje się nawet przez dwie godziny. Ostatnia jest nuta bazowa, która ujawnia się najpóźniej, ale jest najważniejsza, bo towarzyszy nam nawet przez kilka następnych godzin.

Sprawdź także jakie perfumy damskie do 200 zł są najlepsze.

Skład perfum damskich do 300 zł

Z jakich składników powstają dobre perfumy damskie do 300 zł? Za łacińskimi nazwami kryją się zazwyczaj proste substancje.

Podstawą większości produktów są:

 • Woda,
 • Etanol, czyli alkohol etylowy,
 • Substancje (zazwyczaj olejki) zapachowe.

Jeśli chodzi o te ostatnie, wyróżniamy substancje zapachowe pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i syntetyczne substancje zapachowe.

Rodzaje zapachów w perfumach damskich do 300 zł

Kompozycje składające się na perfumy damskie do 300 zł uzyskuje się dzięki mieszaniu substancji z różnych grup.

Wyróżniamy na przykład wonie:

 1. Owocowe – jabłka, brzoskwinie, melony, gruszki;
 2. Cytrusowe – pomarańcze, cytryny, mandarynki;
 3. Kwiatowe – jaśmin, bergamotka, róża, bez;
 4. Orientalne – cynamon, wanilia, piżmo;
 5. Szyprowe/Chypre – paczula, piżmo, ambra;
 6. Fougere – paproć, mech, lawenda.

Po jakie warto sięgać, szukając najlepszych perfum damskich do 300 zł? Wszystko zależy od gustu. Największym powodzeniem cieszą się nuty owocowe i kwiatowe. Jeśli szukamy perfum damskich do 300 zł na randkę, warto sięgnąć po zapach piżma (choć sam w sobie przypomina amoniak, to po rozpuszczeniu w alkoholu staje się przyjemny i ciepły). Podobnie jak delikatne nuty szyprowe i paprociowe, doda nam on seksapilu i pazura.

Zobacz też jakie tanie perfumy damskie wybrać dla siebie.

Jakie Perfumy damskie do 300 zł
Jakie Perfumy damskie do 300 zł wybrać? Opinie i ranking

Perfumy damskie do 300 zł a pora roku

Dużą rolę w wyborze najlepszych perfum damskich do 300 zł odgrywa nie tylko gust, ale nawet pora roku. Największą różnorodność można dostrzec wiosną i jesienią. Latem sięgamy raczej po delikatne wonie kwiatowe i cytrusowe, a mocne zapachy zastępujemy na przykład mgiełką do ciała.

Zimą, gdy robi się chłodno, chętniej wybieramy perfumy damskie do 300 zł z nutą wanilii, czekolady, cynamonu – słowem, wszystkie ciepłe zapachy. Jako że ich moc zmniejsza grube ubranie, sięgamy po większe stężenie substancji zapachowych.

Perfumy damskie do 300 zł a rodzaj skóry

By dobrze dobrać perfumy damskie do 300 zł, powinniśmy wziąć pod uwagę także rodzaj własnej skóry. Pamiętajmy, że na tłustej cerze zapachy rozwijają się mocniej i łatwo jest przesadzić. Skóra sucha za to sprawia, że woń jest słabsza, a do tego nie lubi dużej zawartości alkoholu i wymaga nawilżenia bezwonnymi balsamami. Największy wachlarz możliwości mają posiadaczki skóry normalnej.

Perfumy damskie do 300 zł a okazja

Do szkoły, pracy i na uczelnię lepiej wybierać delikatne perfumy damskie do 300 zł. W wielu sytuacjach wystarczy mgiełka do ciała lub woda toaletowa. Dlaczego? Gdy przebywamy w zamkniętym pomieszczeniu z wieloma innymi osobami, perfumy wszystkich obecnych mieszają się i w najlepszym wypadku mogą powodować nieprzyjemne wrażenia węchowe, a w najgorszym przyprawić kogoś o ból głowy czy mdłości.

Jakie perfumy damskie do 300 zł wybrać na randkę? Intensywnie pachnące nuty orientalne sprawdzą się szczególnie dobrze, a do tego długo utrzymują się na skórze. Gdy planujemy całonocny wypad, warto wziąć ze sobą perfumetkę i co jakiś czas zaaplikować odrobinę produktu.

Perfumy damskie do 300 zł – pomysł na prezent?

Czy perfumy damskie do 300 zł są dobrym pomysłem na prezent? Oczywiście! Musimy się jednak wykazać dużym rozeznaniem w gustach obdarowywanej osoby. W trakcie zakupu stawiajmy raczej na popularne wonie, aniżeli ekstrawagancję i eksperymenty. Dobrym pomysłem może być też zorientowanie się, jakich perfum używa dana osoba na co dzień i zakup podobnych lub dokładnie takich samych.

Najładniejsze Perfumy damskie do 300 zł
Najładniejsze Perfumy damskie do 300 zł

Jak kupować perfumy damskie do 300 zł?

Znalezienie najlepszych perfum damskich do 300 zł jest proste, ale czasochłonne. Trudno to zrobić na oko, nawet jeśli do dyspozycji mamy próbki na papierku. Zazwyczaj potrzebna jest nie jedna, a więcej wizyt w perfumerii, podczas których aplikujemy sobie próbki perfum na skórę i czekamy, aż rozwiną się wszystkie nuty zapachowe.

Pamiętajmy, by wizytę w perfumerii zaplanować na godziny poranne, gdy w sklepie jest pusto, a my jesteśmy wypoczęci. Nie aplikujmy wcześniej żadnych innych kosmetyków zapachowych. Nos pomiędzy poszczególnymi perfumami damskimi do 300 zł możemy przeczyszczać wąchaniem ziaren kawy, ale i tak nie testujmy więcej niż 3-4 zapachów podczas jednej wizyty.

Jakie perfumy damskie do 300 zł są najlepsze?

Czy ten skomplikowany rytuał jest rzeczywiście konieczny? Przecież by wybrać najlepsze perfumy damskie do 300 zł, wystarczy powąchać zakrętkę próbnika, ewentualnie specjalny papierek w drogerii, prawda? Właśnie, ze nieprawda!

Pamiętajmy, że nie ma uniwersalnych najlepszych perfum damskich do 300 zł. Poza ogólną zasadą „ładne jest to, co się komu podoba”, na naszą niekorzyść działa fakt, że ten sam produkt na różnych osobach może pachnieć zupełnie inaczej. Podczas zakupów możemy się więc kierować opinią znajomych czy popularnością zapachu, ale i tak musimy przetestować perfumy damskie do 300 zł na sobie.

Zobacz też czy mgiełka zapachowa do włosów sprawdzi się jako perfum?

Gdzie kupić perfumy damskie do 300 zł?

Perfumy damskie do 300 zł najlepiej kupować w perfumerii lub drogerii, ale możemy to zrobić także w sklepie wielkopowierzchniowym na dziale z kosmetykami lub w sieci. Wśród producentów można wymienić Calvina Kleina, Gucci, Dior, Chloe, Giorgio Armani, Michael Kors i innych.

Perfumy damskie do 300 zł – opinie

Czy Waszym zdaniem tak drogie kosmetyki zapachowe to przesada, czy też wychodzicie z założenia, że są naszym drugim ubraniem i warto w nie inwestować, by poprawiać swój wizerunek? Jakie konkretnie zapachy sprawdziły się u Was? Czekamy na Wasze opinie o perfumach damskich do 300 zł.

Perfumy damskie do 300 zł / Ranking najlepszych

Jesteście ciekawi, jakie zapachy są aktualnie w modzie? Na podstawie najchętniej wybieranych produktów przygotowaliśmy ranking najlepszych perfum damskich do 300 zł.

Error:Unrecognized content encoding type. libcurl understands deflate, gzip content encodings.

Dodaj opinie na forum